09.04.2022, 13:33 | czytano: 31392

Maciej Jachymiak: Wynik przetargu, jak i dalszy los w.w. lokalu będzie szemrany

Archiwum autora
FELIETON. - Knajpy nowotarskie to jeden z niewielu plusów Miasta. Ale teraz Wataha da im nóż w plecy… - pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin i lekarz, były samorządowiec i polityk.
- Uff, mamy to za sobą… Finał tzw. Polskiej Hokej Ligi (swoją drogą, durna nazwa). Od mojej ostatniej relacji o tyle się zmieniło, że GKS Katowice wywalił kacapa popierającego Putina. Unia ich zachowała. W finale zagrała na żenującym poziomie. Brzemię ruskiego gnoju zalało drużynę... Tak, że mistrz do Katowic, w tym do pięciu Górali, którzy ubrali do dekoracji góralskie kapelusze! A dla Sanoka, który też zachował honor, ale odpadł, przyznajmy Grand Prix!
Kibicom lepszego hokeja i bez konieczności oglądania kacapów, polecam ligę czeską. Mamy już finał. Ocelarze Trzyniec kontra Sparta Praga. Stadion trzyniecki, popularna Werk Arena, mieści się na Śląsku Cieszyńskim, 2 km od polskiej granicy. W Czechach nazywają Ocelarzy polskimi k… To będzie prawdziwa wojna światów. Polska - Czechy. Polecam! Możemy nawet wyskoczyć to Pragi jakąś grupką. Tam na Sazką Arenę wchodzi 18 tysięcy. Do Trzyńca 5 i pół. Ciężko będzie o bilet…

Trzyniec, jak zapewne Państwo pamiętacie, odegrał pewną rolę w wyborczej propagandzie Naszej Watahy. Obiecywała wybudować taki sam obiekt w WK Mieście, a trzyniecki gracz Aron Ch., za drobny pieniążek zapewne, miał to uwiarygodnić. I co? Mamy ostatnie miejsce w lidze. A szatnie na starym lodowisku śmierdzą gorzej jak te obietnice…

Jeszcze jak chodzi o brakujące bilety w Trzyńcu… Ostatnio zabrakło miejsca w Pałacu Wstążki. Na wernisaż 41. wystawy fotografii "Krajobraz Górski". Odbywała się tam lata. Stary MOK potrafił wystawić 200 prac. Po remoncie okazało się, że wejdzie ich tylko 40. Za mało… A 40 milionów wywalone. W ogromną, kiczowatą przestrzeń. Ale nie do wykorzystania. Ciężko to pojąć. Przecież nawet wyrzucono na bruk bibliotekę…

Teraz Wataha próbuje tę bibliotekę usadowić na zielonych przestrzeniach między blokami. Podziwiam tę nienawiść do drzew i krzaków. Obywatele protestują, piszą listy do władzy… Życzę sukcesów, ale pamiętajcie Państwo, że Wataha uwielbia wycinać...

Sam zaś Pałac Wstążki czeka teraz ostateczna cyzelka. Wisienka na zakalcu. Rozpisano konkurs na knajpę. Czegoś podobnego w życiu nie widziałem, a widziałem wiele…Warunki przetargu to jakiś kompletny absurd. Ale absurdy w dzisiejszej Polsce mają się nieźle. Nie decyduje kwota czynszu, czyli coś, co pozwoliłby odzyskać gigantyczne nakłady jakie miasto poniosło na nie wiadomo czyją korzyść. Zadecyduje: „Sposób zagospodarowania lokalu i sposób prowadzonej działalności – 30%, Atrakcyjność oferty gastronomicznej – 30%”. Czyli kiczowaty guścik i smak pani burmistrz.

Miejmy nadzieję, że nie zgłosi się zbyt wielu chętnych, bo pancia jedząc oceniane ciasteczka i pijąc kawy może pęknąć (chociaż.. nie byłoby to takie złe rozwiązanie…).

Koszmar. Ciekawe, co na to liczni nowotarscy przedsiębiorcy w branży gastronomicznej. Własnymi pieniędzmi doszli do czegoś. Nikt im nie pomagał. I dobrze. Knajpy nowotarskie to jeden z niewielu plusów Miasta. Ale teraz Wataha da im nóż w plecy…
Z góry apeluję jednak o wstrzemięźliwość. Zarówno wynik przetargu, jak i dalszy los w.w. lokalu będzie szemrany. Mimo wsparcia publicznym pieniądzem lokal padnie. W tej branży to częste, bo jeśli ludzkość do czegoś na dobry smak, to do jedzenia. Z wyjątkiem Szkocji… A jak nie… to w najbliższych wyborach Wataha obieca otwarcie przez Miasto fabryki obuwia, gorzelni, sieci darmowych sklepów i czego tam jeszcze głupie ludziska nie kupią… A kupić potrafią wszystko…

*

p.s.

Bardziej wyrobionych czytelników odsyłam do ustawy o samorządzie gminnym. Nie ma tam nic o robieniu przez gminy knajp. Radni Naszej Watahy raczej tego nie czytali. Ciekawe czy czytali przedstawiciele tzw. regionalnej izby obrachunkowej i innych urzędów kontroli państwa z tektury…

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
cba20.04.2022, 10:24
a ja słyszałem, że w przetargu wezmą udział słupy. Czy to prawda? Jak na razie ponoć są dwa
Tedi18.04.2022, 18:43
Super tekst gratuluję Panie Doktorze. Niektórym się faktycznie odbija czkawką
Gulasz Juliusz Zeżarł12.04.2022, 11:13
Najwyraźniej Watycha ze swoją kompanią nie wyciągnęli wniosków z kolejnych porażek biznesowych Baru u Starosty, który wymyślił o ile dobrze pamiętam, tenpan ze swoimi konfratrami.

To co bez wątpienia łączy atakującego z atakowanym, to fakt, że obaj są przekonaniu, że znają si e na wszystkim. A jak dowodzi życie, to wystarczy ci, którzy sądzą, że znają się na wszystkim nie maja pojęcia o niczym.
Manekin kwiecisty12.04.2022, 07:14
Chodzą słuchy że Królowa chce zrobić tam palmiarnię. Na rynku słyszałem. Pomysł jest ale wykonanie pewnie będzie jak zawsze byle jak byle po łebkach. Jak z wiankiem na głowie Hanki
wyborca z dawnego 2111.04.2022, 11:35
Panie doktorze dobrze, że wywołał pan ten temat przetargu - sprawa jest rozwojowa. Będziemy się przyglądać i powiadamiać kogo trzeba. Dość już tego kolesiostwa. Tym razem nie ujdzie to na sucho
Finkelstin11.04.2022, 10:43
?Zaiste piaskiem sypanym w ucho Boga są te? popiskiwania. Piszę rzadko, bo patologicznie nie lubię występować pod czyimś tekstem. Wolę polemizować na żywo. Dziś jednak uległem nieodpartej pokusie powiedzenia czegoś; muszę wreszcie przyjechać i zobaczyć ten cudaczny przybytek. Oby nie okazał się tak niestrawny jak niedogotowana wołowina mająca jakiś tam smak, ale nie dająca się pogryźć i stająca w gardle. A może wbrew prezentowanej debacie pełnej swarliwości, nie jest tak tragicznie.
Renata11.04.2022, 08:40
Nie ma to jak zamienić prężnie działający Ośrodek Kultury w Regionie na Knajpę. Zmiana nazwy na Centrum to tylko przykład megalomani i ignorancji. Ośrodek wychowywał i działał a Centrum będzie bawić ciasteczkiem,kawką i wyświetlać filmy dla 6 osób. Za dwa lata pewnie remont będzie.
Cypis11.04.2022, 06:18
@Julka
Dyrektor zanim się podrapie po lewej łopatce musi mieć zgodę królowej kiczu
Julka10.04.2022, 20:13
Dyrektor sobie wybierze jakiegoś kolegę
środkowy palec u nogi10.04.2022, 17:29
Doktor Klęska-Bzik zapomniał już kto wynalazł i wylansował Grzesia? Grzesiu jednak pokazał środkowy palec swoim oponentom, nie pozwolił sobą manipulować, a jedyny jaki błąd popełnił to dobór zastępców, no ale nie wszystkim da się pokazać ten palec i niektórym trzeba spłacać długi wyborcze.
Przedsiębiorca!10.04.2022, 15:45
Od dawna chciałem zrobić w tym miejscu dyskotekę! Koncesje na alkohol i wałki w kisielu mam! Młodzież miała by blisko z zajęć na balety! Czynszu mogę przelewać nawet 20 koła! Czysty zysk na Moku, dla miasta! Gdzie zasady wolnego rynku się pytam!
Wyborcy10.04.2022, 13:52
Znowu pachnie kolesiostwem a może i nawet jak mówią na mieście jest to emerytalny pomysł wpływowej pani. Watycha Lichosyt królowo kiczu pamiętajcie patrzymy Wam na ręce. Nic już nie przejdzie tak gładko jak dotychczas.
@10.04.2022, 10:51
Za komuny zwłóczono na siłe robotników do teatru . Teraz nastąpila ewolucja i władza będzie ściągać popaniatych do MOKu celem zachłyśnięcia się wysoką kultura i wyszukanym menu w kawiarni . Dramat
Detektyw09.04.2022, 23:20
Ten przetarg na kawiarnię cuchnie ściemą na kilometr. Jeżeli cena za wynajem to tylko 20% kryteriów ocen to oznacza że dyrekcji nie zależy na dochodzie. Poza tym inne kryteria są oparte na wrażeniach komisji przetargowej a nie na kryteriach mierzalnych i są potencjalnym polem do nadużyć. To mniej więcej tak jakby sprzedawca auta wybrał ofertę nie tego kot da więcej tylko temu kto daje o połowę mniej ale ma brązowe buty. No ale u Watychy wszystko jest na odwrót.
Opop09.04.2022, 20:10
Klasycznie robić tak żeby nic nie było. Za 40 mln wybudować dom kultury i wyrzucić bibliotekę. Teraz na bibliotekę wydadzą 5 mln albo więcej. Jak ludzie chcą rozwijać turystykę to się nie da bo budują stacje narciarska od 20 lat. Tak ja wybudują jak za wszystko się biorą. Nie tylko watacha ale tez inni którzy będą do wyborów stawać. Jak miasto może inwestować w gastronomię to nie pojęte. Niech nie utrudniają ludziom tylko i to wystarczy.
ZoneInter09.04.2022, 16:38
Dziękuję Panie Doktorze za ten celnie opisujący naszą smutną rzeczywistość felieton.
W przyszłorocznych wyborach samorządowych będę głosował na Pana Sięke.
Kandydaci do władz miasta, którzy będą wysunięci przez Komitet Wyborczy "Ruch Obywatelski Nasze Miasto" w najbliższych wyborach samorządowych niestety nie mają szans na mój głos.
ZoneInter09.04.2022, 16:38
Dziękuję Panie Doktorze za ten celnie opisujący naszą smutną rzeczywistość felieton.
W przyszłorocznych wyborach samorządowych będę głosował na Pana Sięke.
Kandydaci do władz miasta, którzy będą wysunięci przez Komitet Wyborczy "Ruch Obywatelski Nasze Miasto" w najbliższych wyborach samorządowych niestety nie mają szans na mój głos.
jedno pytanie09.04.2022, 16:10
podobno przetarg wygrała fundacja z Krakowa czyli znajomi wstążki a nawet jakaś tam rodzina .... Szanowna redakcji warto to sprawdzić !
CBS09.04.2022, 15:54
Panie doktorze czy Pan pisze za darmo?
Eliot Ness09.04.2022, 15:18
Zabawa tercetu egzotycznego Watychy skończy się już niebawem i wtedy nie będzie nikomu z nich do śmiechu. Każdy audyt pokaże jak wyprowadzano kasę publiczną dla kolesi i jaką skalę miała niegospodarność tej władzy. Na nic będzie zasłanianie się decyzjami Rady i pozytywną oceną RIO, która jak nigdy wcześniej ślizga się obecnie po dokumentach i niczego już nie kontroluje. A kolesie też za chwilę pouciekają by nie mieć problemów w prokuraturze i sądach.
Osiol09.04.2022, 14:57
Ależ zarazili się od dobrej zmiany tv ma misję(żal patrzeć) rząd ma misje(zabrać tym co mają i dać...) to i tu 60proc oceny to misja.. to idzie z góry
Ci od zieleni na cudzej działce tez mają misje i biegają po mieście gdzie by się tu łańcuchem przypiąć do jakiegoś drzewa(wrony kawki i reszta już się cieszy)
Globaliści lgbt nikt nie liczy misja najwazniejsza
Brak autorowi wiary że cokolwiek potrafią zrobić dobrze może raz im się uda...
Irytuje też,, naiwnosc staruszka''wobec medialnego przekazu(raczej mgły) rozpylanej przez media Ukrainy przepisywane bez korekt w pl które nie podlegają komentarzowi ani dyskusji tu też misja (jednej właściwej....)
Przydługie jakby literówkę płacili ale jakby poziom wzrastał... Szczytu formy oczekuje w kampani wyborczej oczekuje też osobistego startu na burmistrza i zadawania pytań w kampani...
Kilka głosów namówię gorzej już....
Jj09.04.2022, 14:50
Czy skrót w.w. jest użyty poprawnie?;)
Sfok09.04.2022, 13:39
Ta knajpa w MCK od początku pachniała ustawką. Pańcia jednak piciąga za sznurki ale za nic nie odpowiada nic nie podpisuje i wszystkiego się wyprze. No chyba że pęknie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl