11.04.2022, 12:05 | czytano: 1481

Wielkie plany remontów dróg w Zakopanem. Czy na wszystkie wystarczy pieniędzy?

Fot. Marcin Szkodziński
Prace już trwają na ul. Choćkowskie i Droga do Białego. To jednak dopiero początek planowanych wiosennych remontów drogowych w Zakopanem. Remonty kolejnych dziesięciu jezdni rozpoczną się po świętach.
- Po świętach chcemy też rozpocząć długo oczekiwany remont drogi Ks. Stolarczyka - informuje Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.
Kolejne remonty dróg w Zakopanem mają zostać przeprowadzone dopiero po przetargu, który wyłoni firmę.

- Są już ogłoszone przetargi na takie drogi jak Krzeptówki Potok, Chramcówki, Szymony wraz z chodnikami i odwodnieniami, Samki, Piszczory, Gawlaki, cześć Ciągłówki z fragmentem Furmanowej, Droga do Wantuli, Skibówki Kącina - wymienia kolejne drogi, które w najbliższym czasie mają zostać wyremontowane burmistrz Zakopanego.

Burmistrz poinformował także, że prace remontowe dróg nie mogą rozpocząć się wcześniej ponieważ masa asfaltowa pojawia się dopiero w okolicach 20 kwietnia.

Problemem w wykonaniu zaplanowanych remontów dróg może okazać się nie tylko termin pojawienia się masy, a jej cena.
- Mamy tylko obawę, że ceny masy mają tak wzrosnąć, że nie wiemy jakie będą koszty i czy wystarczy na wszystkie remonty - informuje Leszek Dorula.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
DOPROSIĆ SIĘ REMONTU NIE MOGĘ , A KIEROWNICZKA WY15.04.2022, 14:24
Na ul. Kościeliskiej , było nie był jednej z głównych ulic Zakopanego jeszcze w w listopadzie w wydziale drogownictwa sygnalizowałam dziurę w jezdni na skrzyżowaniu z ul. Kaszelewskiego? Do dziś nikt nie zareagował , a dziura już taka,że każdy przejazd ciężarowego pojazdu , a szczególnie z przyczepą powoduje takim hałas ,że spać nie można w sąsiedztwie. Tylko czekać jak spoWOduje za chwile awarię instalacji podziemnych/ zasuwy rurociągu/ albo jeszcze coś gorszego. Tak sprawne są SŁUŻBY WYDZIAŁÓW URZĘDU MIASTA , A MIESZKAŃCY PŁACĄ PODATKI I SPAĆ W NOCY NIE MOGĄ Z POWODU HAŁASU .
urzędnik na swoim11.04.2022, 14:00
Wybory idą a pierdzistołki myślą że jak wyremontują kilka ulic to mieszkańcy odpuszczą wspieranie patodeweloperki. Mam nadzieję że mieszkańcy już na takie numery się uodpornili. Tym bardziej że właśnie rusza budowa kolejnego kloca na działce, którą sołtys do spółki z radnymi sprzedali pod deweloperkę. Dla przypomnienia wyniki głosowania uchwały na VII Sesji Rady Miasta Zakopane w dniu 30 maja 2019:
ZA (11)
Figiel Józef
Gąsienica Walczak Maciej
Gluc Jan
Kalata Jacek
Karp Stanisław
Konarski Kazimierz
Łukaszczyk Maria
Majerczyk Stanisław
Sęk Marcin
Strączek Paweł
Tatar Wojciech

PRZECIW (4)
Bryjak Bartłomiej
Mróz Tymoteusz
Szczerba Zbigniew
Wiśniowski Krzysztof

WSTRZYMUJĘ SIĘ (5)
Bystrzycki Wawrzyniec
Donatowicz Marek
Galica Jurecka Lucyna
Jędrysiak Jerzy
Solik Wojciech

Oczywiście chodziło o "szukanie" pieniędzy na "inwestycje". Szkoda tylko że każda edycja sylwestra marzeń to utopiony milion złotych a gdzie reszta przebalowanych środków? Jak dobrze policzyć to tą działkę sołtys z ekipą przepuścili z myślą o poprawieniu swoich wizerunków. A teraz wybory na horyzoncie i pewnie znowu jakaś działka będzie im zawadzać i pójdzie pod młotek żeby był budżet na wyborczą kiełbasę.
Sportek11.04.2022, 12:27
Jasne że wystarczy. Polskę stać na wszystko hahaha
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl