13.04.2022, 09:38 | czytano: 2044

Operator komórkowy buduje światłowód w Spytkowicach. W planach podłączenie 190 kolejnych gospodarstw domowych

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
ORANGE zapowiada budowę sieci światłowodowej, do której może zostać podłączonych w sumie 300 budynków mieszkalnych na terenie Spytkowic.
- Wybudowana sieć będzie otwarta na usługi innych operatorów, co zapewni mieszkańcom możliwość dokonania wyboru dostawcy usług - deklaruje operator.
W pierwszej kolejności, do poprowadzenia światłowodu wykorzystana zostanie istniejąca infrastruktura - kanalizacja, rurociągi, słupy elektryczne czy telekomunikacyjne. Tam, gdzie nie będzie innej możliwości, zostanie zaprojektowana i wybudowana nowa infrastruktura teletechniczna.

- W ramach dotychczasowego programu inwestycyjnego, zbudowana została sieć do 28 gospodarstw domowych. Obecnie realizowany jest drugi etap projektu, którego plany obejmują szereg zadań inwestycyjnych pozwalających na dostarczenie sieci do ok. 190 kolejnych gospodarstw domowych - przekazała w oświadczeniu firma ORANGE. - Dzięki aktywnej współpracy ORANGE Polska z gminą Spytkowice i skuteczne realizacji założonych planów w pełnym zakresie, mieszkańcy uzyskają dostęp do szybkiego szerokopasmowego Internetu w czerwcu 2022 roku.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Paweł16.04.2022, 14:42
@Żabo jad Ależ owszem, że wpadli ja płacę coś takiego jak opłata stała przyłączeniowa.Popatrz w rachunek za gaz czy wodę pewnie też płacisz, tylko o tym nie wiesz.
.14.04.2022, 09:29
Tu powinno być napisane "artykuł sponsorowany" Orange to porażka. Infrastruktura jak za króla ćwieczka. Plątanina kabli i światłowodów, ciągłe awarie i firmy zewnętrzne, które robią na odwal się. Na Kowancu od 2 lat nie potrafią dokończyć inwestycji. Nawet szkoła czeka na podłączenie, chociaż doprowadzili światłowód pod budynek.
wq...ny13.04.2022, 11:50
" Dzięki aktywnej współpracy ORANGE Polska z gminą Miasto Nowy Targ" - mieszkając blisko centrum, mając sieć światłowodową w chodniku, 5 m od domu, czekam na przyłącz światłowodu ponad 3 lata. Wszystko wskazuje na to, że zrezygnuję z wszelkich usług z firmą Orange.
Żabo jad13.04.2022, 10:37
I cyk dla wieśniaków dopłata do rachunku 20 zł za to, że mieszkamy nie w kołchozie. Aż dziwne, że inni dostawcy prądu, gazu na to nie wpadli.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl