15.04.2022, 09:51 | czytano: 5105

Pomyślny finał poszukiwań w Pieninach

zdj. GP GOPR/FB
Prowadzone wczoraj przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR poszukiwania w rejonie Sokolicy w Pieninach - zakończyły się dzięki osobom, które odpowiedziały na apel ratowników w mediach społecznościowych - i pomogły rozwiązać zagadkę porzuconych w górach ubrań.
Gdy pracownik Pienińskiego Parku Narodowego znalazł w rejonie Sokolicy porzucone ubrania - do akcji ruszyli GOPR-owcy.
Jak wyjaśniają ratownicy - "Sokolica jest miejscem, gdzie relatywnie często dochodzi do prób samobójczych stąd - pomimo braku innych przesłanek niż odnalezione rzeczy - pojawiła się konieczność natychmiastowego rozpoczęcia działań".

Przeszukane zostały eksponowane południowe wystawy masywu Sokolicy, szlaki dojściowe oraz miejsca potencjalnie niebezpieczne na całej długości szlaku niebieskiego (Sokola Perć).

"W trakcie działań dochodzeniowych - poszkodowanego udało się zlokalizować za pomocą mediów społecznościowych poza terenem górskim" - podsumowują ratownicy kilkugodzinną akcję.


W przeszukiwaniu masywu brało udział 12 ratowników.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
heh15.04.2022, 11:28
Za mało wam krwi i bebechów? Widocznie jest powód żeby nie podawać co się gościowi stało. Jak podali informację o zaczęciu akcji to trzeba dać i o zakończeniu. Z artykułu wynika jasno że ludziska zareagowali na apel ratowników i dali znać czyje to ciuchy. Gościa namierzono poza Pieninami i poszukiwania skończono. Wychodzi że jest ranny ale to już nie jest nasza sprawa.
Jasiek15.04.2022, 10:37
Artykuł właściwie nie wyjaśnia co się stało. "Poszkodowanego udało się zlokalizować za pomocą mediów społecznościowych poza terenem górskim." Dlaczego poszkodowany? Co się wydarzyło? Potknął się i spadł, próbował skoczyć... Artykuł w stylu powiem wam, ale wam nie powiem.
Php15.04.2022, 10:14
Czy z tego artykułu wynika cokolwiek? Czy przed publikacją czyta ktoś to co napisał? Coraz częściej skłaniam się ku przekonaniu że czytanie Podhale 24 to zupełna strata czasu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl