15.04.2022, 14:36 | czytano: 4627

Pijany rowerzysta

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
ŁAPSZE NIŻNE. Policjanci zatrzymali wczoraj rowerzystę, który jechał całą szerokością drogi i z trudem utrzymywał równowagę.
Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu przy ul. Jana Pawła II w Łapszach Niżnych.
- Policjanci z miejscowego posterunku zauważyli rowerzystę, który jechał całą szerokością drogi. Mężczyzna miał duży problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, co mogło wskazywać na to, że prowadzi pod wpływem alkoholu. Rowerzysta został zatrzymany do kontroli i poddany badaniu na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,3 promila. Z uwagi na stan nietrzeźwości rower został przekazany osobie wskazanej, a dalszą drogę do domu 46-latek musiał pokonać pieszo - relacjonuje podkom. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.

Dzisiaj, po wytrzeźwieniu rowerzysta stawił się w posterunku, gdzie został ukarany mandatem karnym w wysokości, 2,5 tysiąca zł.

- Rowerzyści to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego , gdyż są znacznie bardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze. Jazda jednośladem pod wpływem alkoholu jest zabroniona i stwarza ogromne zagrożenie zarówno dla samego rowerzysty jak i innych uczestników ruchu. Za kierowanie rowerem na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna w kwocie 1 000 złotych, a w stanie nietrzeźwości 2 500 złotych - podsumowuje rzeczniczka nowotarskiej Komendy Powiatowej Policji.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
dziadek15.04.2022, 18:11
Tak zero pijaków na drogach karac wysokimi mandatami a i karać sklepy co sprzedawają pijakom.
Zbooj15.04.2022, 14:41
Zero pobłażliwości dla pijaków. Tych na drodze, w pracy i na ulicach!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl