22.04.2022, 10:42 | czytano: 3549

Oszczędności energetyczne i ekologiczne na hali lodowej

arch. Podhale24
NOWY TARG. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przygotowuje inwestycję polegającą na montażu na terenie Miejskiej Hali Lodowej urządzeń w postaci zespołu kogeneracjyjnego.
Wprowadzane są zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 22 (Centrum). Inicjatorem zmian w dokumencie jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Miejska spółka planuje zbudować na MHL urządzenia służące do kogeneracji, czyli procesu jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i użytkowego ciepła.

- Dzięki temu koszty utrzymania obiektu będą niższe. Również MPEC na tym skorzysta i my wszyscy - argumentował podczas spotkania z radnymi naczelnik Wydziału Rozwoju i Urbanistyki, Wojciech Watycha.

Jak dodał, przy okazji procedowania zmian, burmistrz Nowego Targu zdecydował o uwzględnieniu kilku wniosków mieszkańców z rejonu skrzyżowania ulic Ogrodowej i Św. Doroty. - Tam zmiany dotyczą korekt linii zabudowy. Te wnioski wpłynęły kilka lat temu, zostały pozytywnie rozpatrzone i teraz jest okazja, by te wnioski uwzględnić - tłumaczył naczelnik.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
jojo23.04.2022, 17:05
Przecież ta hala miała się zwalić już siedem lat temu. Tak mówił sam Watycha i powołani przez niego wybitni eksperci budowlani. A tu taka zmiana. Można zgłupieć.
Będą też kaloryfery?22.04.2022, 20:05
Ktoś startuje po nagrodę Nobla za głupotę? Proponuję pod taflą zainstalować ogrzewanie podłogowe.Dziwilem się czemu tak tam zawsze zimno a tu się okazuje że w piecu nikt nie Napoli:)
Czytelnik22.04.2022, 15:38
Ciekawe czyj to pomysł. Chyba długo przesiedział w szafie Prawda Panie Burmistrzu
Michał22.04.2022, 15:16
Czy dobrze rozumiem, że lodowisko przeszło na MPEC i zrezygnowało z kotłowni gazowej żeby po roku zamontować tam kogenerat na gaz?
W jaki sposób koszty ogrzewania MHL mają być niższe?
Po raz kolejny jakiś niekompetętny urzędnik opowiada dyrdymały, a mieszkańcy łykają to jak młode pelikany i pytają kiedy bedzie nowe lodowisko :D
STAŚ22.04.2022, 10:56
Czyli hala zostaje, o nowej można marzyć ?!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl