22.04.2022, 13:53 | czytano: 2631

Delegacje powiatów partnerskich z wizytą w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. nadesłane
ZAKOPANEM. Pod giewontem goszczą z kilkudniową wizytą przedstawiciele powiatów łowickiego, poznańskiego, hrubieszowskiego, kartuskiego, rawickiego, wadowickiego, międzychodzkiego i żyrardowskiego. Spotkanie dotyczy "funkcjonowania powiatowej służby zdrowia".
W programie konferencji znalazły się m.in. warsztaty tematyczne z udziałem Reginy Tokarz, dyrektor Szpitala Powiatowego im. dra Tytusa Chałubińskiego oraz prof. dr hab. n. med. Marcina Zielińskiego, dyrektora Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc „Odrodzenie” im. Klary Jelskiej, krajowego konsultanta w dziedzinie torakochirurgii.
Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach tematycznych poświęconych zagadnieniom związanym z planowanymi zmianami ustawodawczymi w zakresie modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.

W ramach wizyty odwiedzono oba zakopiańskie szpitale, by poznać system funkcjonowania m.in. Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Obecna na konferencji posłanka Józefa Szczurek-Żelazko podkreślała, że jest to dla niej wyjątkowe wydarzenie, bowiem w swojej pracy zawodowej przeszła szereg obszarów życia społecznego związanych z ochroną zdrowia. - To spotkanie jest poświęcone przede wszystkim państwu i zarządzanym przez was placówkom, dlatego chciałabym usłyszeć jakie macie problemy - zwróciła się do uczestników parlamentarzystka. - Projekty, które wychodzą z Ministerstwa Zdrowia są modyfikowane w Komisji Zdrowia, w której pracuję. Jest to możliwe dzięki temu, że my jako posłowie mamy od państwa informacje, że projekt bądź jego konkretny przepis sprawdzają się lub nie - zachęcała do dialogu posłanka.

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
gorol22.04.2022, 16:44
Czy Ci w majtkach na twarzy mają równo pod sufitem?
antycovidian22.04.2022, 15:22
Pracownicy z Panią Dyrektor na czele jak NORMALNI ludzie bez szmat na twarzach, a goście, jakby mieli sąsiada na poddaszu.
Osiol22.04.2022, 14:26
Prosta szczera wypowiedź uchwalają byle jak my w komisji robimy żeby to miało ręce i nogi ale zróbcie za nas robotę wnieście poprawki bo inaczej nasze ustawy zablokują szpitale he he he he he reagujcie w porę róbcie za nas bo komisja kasę bierze ale jest z przypadku...
Piękna kilkudniową wycieczka kto ją opłacał (można by te kasę na pomoc....)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl