23.04.2022, 11:12 | czytano: 7659

Oszust przez kilkanaście dni wypłacał pieniądze z konta 41-latka

Arch. Podhale24.pl
Mieszkaniec powiatu nowotarskiego uwierzył, że doszło do włamania na jego konto bankowe i w celu zabezpieczenia środków podał fałszywemu policjantowi wygenerowane kody BLIK. W ten sposób oszust wypłacił z konta mężczyzny łącznie 67 tysięcy złotych.
Kilkanaście dni temu, do 41-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, przebywającego poza granicami Polski, zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako pracownica banku. Poinformowała go, że ktoś włamał się na jego konto bankowe. W trakcie rozmowy kobieta oznajmiła, że powiadamia o tej sprawie policję i w kwestii dalszych procedur, będzie kontaktował się z nim policjant prowadzący sprawę.
Po jakimś czasie do 41-latka zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i w rozmowie przekazał mu informację, że doszło do włamania na jego konto bankowe i pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone. W celu zabezpieczenia oszczędności „policjant” polecił mieszkańcowi powiatu nowotarskiego wygenerowanie i podanie mu kodu BLIK. 41-latek przekonany, że rozmawia z prawdziwym policjantem podał żądany kod. Wtedy też jego pieniądze zostały wypłacone w bankomacie w jednej z dolnośląskich miejscowości.

Zdezorientowany 41-latek zapytał rozmówcę, dlaczego środki zostały wypłacone w bankomacie. Na zadane pytanie usłyszał w odpowiedzi, że takie są policyjne procedury i chodzi o fizyczne zabezpieczenie gotówki. Mężczyzna, wierząc, że to policjant zajął się jego sprawą i wypłacone pieniądze zostały zabezpieczone, zgodnie z poleceniami śledczego generował trzy kody dziennie przez kolejnych kilkanaście dni. Każdego dnia wypłacane były pieniądze w kwocie do 5 tysięcy złotych z uwagi na ustawiony limit dzienny wypłat z bankomatu. Przez ten czas oszuści wypłacili z konta mieszkańca powiatu nowotarskiego 67 tysięcy złotych. Kiedy mężczyzna zorientował się, że to oszustwo, po powrocie do Polski 41-latek o całej sytuacji powiadomił Policję.

Przestrzegamy!

Nie podawaj wygenerowanych kodów BLIK osobom nieznajomym. Informację o oszustwie, czy próbie włamania na konto bankowe zawsze weryfikuj w swoim banku, dzwoniąc na znany Ci numer telefonu lub osobiście w placówce bankowej.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Sceptyk23.04.2022, 15:33
Po co policja zajmuje się takimi sprawami sam dał sam przekazał jest pełnoletni pełnosprawny umysłowo odpowiada za swoje czyny sam i sam decyduje o sobie co robi,policja niech się zajmie i łapie tego s***a co kotu 2 miesiące temu wydłubał oko na 1000 lecia tam niech szukają jest monitoring każdy ma kamerę w samochodzie i kto to zrobił szukać a nie zajmować się takimi pierdołami.Niech przetrzepia Ukraińców dostali karty za darmo bez kontroli to teraz dzwonią do durnych Polaczków i szukają naiwnych,tutaj jak chcesz kupić nowy numer do telefonu to zaraz spisywanie z dowodu jest a Ukraińcy bez dowodu za darmo bez kontroli wszystko mają to niech korzystają do woli z tego a wy zaniedlugo będziecie z ręką w nocniku
oli23.04.2022, 15:10
Nie żałuję! Chciał łatwo zarobić ,to łatwo stracił.
fugazi23.04.2022, 13:40
Nie. Powiedzcie, że to wam się ktoś włamał i dodał artykuł z 1 kwietnia.
Zbooj23.04.2022, 13:40
Tak tak podawajcie dalej w Biedronce na głos swoje numery telefonu zamiast kartę pokazać... Głupota, naiwność i tyle w skrócie.
żal serce ściska23.04.2022, 12:24
W XXI wieku nie tylko są wojny , ale i jak widać frajerów nie brak
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl