27.04.2022, 13:54 | czytano: 3305

Ruszyła rozbiórka na terenie COS w Zakopanem. To tu powstanie nowoczesny tor lodowy (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Ciężki sprzęt rozpoczął prace wyburzeniowe od budynków znajdujących się przy dawnym torze lodowym. W tym miejscu ma powstać nowoczesny, zadaszony tor lodowy oraz infrastruktura sportowa umożliwiająca treningi sportowcom.
Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęły się prace wyburzeniowe na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, w miejscu gdzie ma powstać nowoczesny i zadaszony tor lodowy, który umożliwi przeprowadzenie treningów niezależnie od aury pogodowej.
Prace wyburzeniowe z udziałem ciężkiego sprzętu rozpoczęły się w momencie uzyskania pozwolenia na rozbiórkę. Niestety władze COS nadal czekają na wydanie decyzji pozwolenia na budowę nowoczesnego obiektu.

Nowoczesny zadaszony tor lodowy ma pozwolić na treningi łyżwiarzom od jesieni aż do późnej wiosny. Oprócz treningów łyżwiarzy w okresie, kiedy lodu na obiekcie nie będzie, będzie można przeprowadzać w obiekcie treningi na nartorolkach. W obiekcie znajdzie się także bieżnia lekkoatletyczna. Planowana inwestycja poza samym torem lodowym uwzględnia także budowę sal treningowych, słowni, szatni oraz zaplecza socjalno-magazynowego.

W nowo powstałym obiekcie mają się znaleźć także trybuny oraz miejsca dla mediów. Dzięki temu obiekt będzie miał odpowiednie zaplecze do organizowania zawodów międzynarodowych. Koszt szacowanej inwestycji, to 116 mln zł. Finansowanie zapewnia Ministerstwo Sportu.

Fot. Materiały COS Zakopane

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl