03.05.2022, 20:47 | czytano: 5842

Święto Konstytucji 3 Maja w Nowym Targu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
Z udziałem władz miasta i powiatu, w Nowym Targu odbyły się uroczystości z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Na początek w ogrodach kościoła św. Katarzyny odprawiona została uroczysta msza święta z muzyczną oprawą w wykonaniu Miejskiego Chóru Gorce. Następnie odbył się przemarsz pocztów sztandarowych i gości uroczystości na Rynek. Pochodowi przewodziła Miejska Orkiestra Dęta. Delegacje powiatu ze starostą Krzysztofem Faberem, miasta z udziałem burmistrza Grzegorza Watychy, służb mundurowych, nowotarskich organizacji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową na Ratuszu. Była wśród nich delegacja kobiet, uchodźczyń wojennych z Ukrainy oraz Towarzystwa Cyklistów „Orzeł” ze Spytkowic, którzy do Nowego Targu przyjechali na rowerach. Obecny był również senator Jan Hamerski.
Zebrani odśpiewali Hymn Polski i Rotę. Okolicznościowe, nawiązujące do historycznych wydarzeń przemówienie wygłosił starosta Krzysztof Faber. Na koniec odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu podopiecznych Studia Piosenki Septyma.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
s06.05.2022, 19:03
Pięknie zaśpiewały dzieci
wdzięczy05.05.2022, 06:20
@xx
Ty się bój Ukraińców, także w Polsce.
U nas młodych ludzi w szkole nie wychowuje się w kulcie do zbrodniarza.
xx04.05.2022, 18:29
Do Polak. takich Polaków jak ty, to trzeba się właśnie bać.
???04.05.2022, 17:05
Najbardziej irytująca była Pani Radna w delegacji ze sztandarem, która całą uroczystość i Mszę, żuła gumę...
Zresztą cała delegacja radnych ze sztandarem, co rusz rozmawiała... kiepski przykład dla młodzieży :(
No i jak zwykle prowadzący, nie zapoznał się z delegacjami, które składały wiązanki :(
Polak04.05.2022, 13:01
Co tam robi flaga obcego państwa????? Szkoda, że zdjęcia Bandery tam nie ma!!! Masakra! Doprowadzinto do wojny domowej!
avivat04.05.2022, 09:24
~do ukr
Ty tak poważnie?
tak jest ?04.05.2022, 09:20
na zdj. 21 osoba, która przyczyniła się do zamknięcia mleczarni ?
Widać dostał powera i wielki związkowiec
To normalne ?
zpt04.05.2022, 09:04
Czy znajdzie się kasa w UM na zakup kotylionów narodowych na przyszłość?Bo wstążki chyba się skończyły.
ukr04.05.2022, 06:23
@OBCY
Obcy niech nie zabiera głosu w nie swoich sprawach. Co Twoja wypowiedź ma wspólnego ze Świętem Narodowym Polaków - jak Ci nie pasuje, to wracaj tam skąd przyjechałeś. Żaden obcy, nie będzie nam dyktował, jak mamy obchodzić NASZE ŚWIĘTO.
Nie chcem, ale muszem04.05.2022, 06:17
Pytał ktoś tych ludzi o stan ich wiedzy na temat sytuacji związanej z dewastacją willi "Palace" Katowni Podhala?
swój04.05.2022, 06:09
@ OBCY
Kiedy Syria została z atakowana przez swojego .... sąsiada, mimo oficjalnej solidarności nie wywieszaliśmy flag tego kraju. Syria jest krajem zniszczonym prawie doszczętnie a liczba ofiar ludzkich jest tam nieporównywalna do tej z kraju którego flagami "opatuliliśmy" budynki publiczne.
OBCY03.05.2022, 23:53
?Obca? flaga to dowod solidarności z ?obcym? Krajem ,który jest okupowany i w stanie wojny !!! Kiedy polskie dzieci dostały azyl w Syrii w czasie IIWŚ tez polskie flagi powiewały tam !!!
ukr03.05.2022, 22:09
"Zebrani odśpiewali Hymn Polski i Rotę. Okolicznościowe, nawiązujące do historycznych wydarzeń przemówienie wygłosił starosta Krzysztof Faber. Na koniec odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu podopiecznych Studia Piosenki Septyma." Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć co w Polskie Święto robi flaga obcego państwa na balkonie Ratusza?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl