04.05.2022, 10:28 | czytano: 1212

Zakopiańska policja: weekend majowy przebiegł wyjątkowo spokojnie

Na długi weekend majowy do Zakopanego i okolicznych miejscowości, pomimo zapowiadanej kiepskiej pogody przyjechało wielu turystów z całego kraju.
Wielu z nich ruszyło na tatrzańskie szlaki, a zwłaszcza do Morskiego Oka. Tam, pomimo wolnych miejsc na parkingach, kilku kierowców postanowiło parkować w miejscu niedozwolonym, co zakończyło się mandatem i odholowaniem pojazdów.
- Podczas działań na tatrzańskich drogach zatrzymaliśmy kilku kierowców, którzy znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość i kilku którzy prowadzili po alkoholu - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji. - W Zakopanem i miejscowościach naszego powiatu odnotowywaliśmy pojedyncze interwencje dotyczące zazwyczaj zakłócenia ciszy nocnej i osób, które przesadziły z ilością wypitego alkoholu. Obecność małopolskich policjantów, którzy przyjechali do Zakopanego na długi weekend majowy zdecydowanie oddziaływała prewencyjnie tonując nastroje niektórych turystów. Z wyjątkiem kilku spraw, których okoliczności jeszcze wyjaśniamy można podsumować, że weekend majowy przebiegł wyjątkowo spokojnie.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl