04.05.2022, 20:05 | czytano: 5275

Majówka w Sercu Podhala powróciła! (zdjęcia)

Po raz piąty na Błoniach Szaflarzańskich zorganizowana została Majówka w Sercu Podhala. Impreza plenerowa powróciła do Szaflar po dwóch latach przerwy.
Po rozpoczęciu wydarzenia zaprezentowała się grupa cheerleaderek z Szaflar. Dziewczynki pod okiem instruktorki Izabelli Szczerbowskiej wystąpiły przed zgromadzonymi widzami z układem tanecznym.
Kolejnym punktem programu był Turniej Sołecki o Puchar Wójta Gminy Szaflary. Do walki o puchar, a także o główną nagrodę czyli 1000 zł, walczyło sześć sołectw: Bór, Bańska Wyżna, Maruszyna, Skrzypne, Szaflary i Zaskale. Pięcioosobowe drużyny zmagały się z takimi konkurencjami jak kręcenie hula hop, zbijanie balonów rzutkami, sołecka kasa, kręgle czy łapanie surowych jajek.

Rywalizacja była zacięta i w końcowej klasyfikacji zwycięską okazała się drużyna ze Skrzypnego, która jednym punktem pokonała drużynę z Maruszyny, na trzecim miejscu uplasowali się przedstawiciele sołectwa Bańska Wyżna. Oprócz nagród pieniężnych uczestnicy otrzymali vouchery i upominki ufundowane przez sponsorów oraz przez Gminę Szaflary.

Po turniejowych rozgrywkach do rywalizacji stanęły rodzinne duety, które musiały zmierzyć się z różnymi dyscyplinami, takimi jak koszykówka, tenis stołowy, piłka nożna, czy rzut woreczkami do celu. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a na zakończenie zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami i dyplomami.

Podczas Majówki, na scenie zaprezentowali się wychowankowie GCKPiT w Szaflarach, gitarzyści i soliści, który uczą się pod okiem Piotra Urzędowskiego oraz Gminna Orkiestra Dęta, której kapelmistrzem jest Aleksandra Cabaj.

Głównym punktem wieczoru był koncert Mateusza Mijala, autora przebojów „Góraleczka” i „W Zakopanem Cię poznałem”.
Impreza zakończyła się zabawą taneczną z zespołem Bartki.

Organizatorami wydarzenia byli Gmina Szaflary i Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.

Tekst: GCKPiT Szaflary, zdjęcia: Fot-Film Spisz Podhale
Może Cię zainteresować
komentarze
;)05.05.2022, 06:07
Szaflary serce Podhala, dobre dobre
alik04.05.2022, 20:29
I super. Czyżby stolica Podhala się przesuwała? W NT nadal śpią!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl