08.05.2022, 11:10 | czytano: 3150

Turystów coraz więcej - wypadków także

zdj. GP GOPR Sekcja Szczawnica/FB
Wiosenna pogoda sprawia, że turystów w naszym regionie jest coraz więcej. Szlaki zapełniają się miłośnikami pieszych i rowerowych górskich wędrówek. niestety wiąże się to ze zwiększającą się ilością wezwań pomocy.
W piątek ratownicy ze szczawnickiego oddziału Grupy Podhalańskiej GOPR zostali poproszeni o pomoc dziewczynie na żółtym szlaku przy dolnej stacji PKL, która doznała urazu stawu skokowego.
Chwilę później pojawiło się zgłoszenie z HZS o wypadku rowerowym na Ścieżce Pienińskiej. Rowerzysta upadł doznając ran kończyn górnych. Ratownicy przewieźli go do stacji w Szczawnicy gdzie została udzielona mu dalsza pomoc.

W sobotę po południu sekcje operacyjne ze Szczawnicy i Krościenka wyjechały do wypadku (podejrzenie udaru) na żółtym szlaku z Krościenka na Trzy Korony rejonie Polany Wyrobek.

Kobieta nie pamiętała co się stało, jej mąż mówił, że miał problemy z porozumieniem się z żoną - mówiła nielogicznie i niezrozumiale, miała problemy z koordynacją ruchową.

Ratownicy GOPR przetransportowali ją na boisko piłkarskie w Krościenku nad Dunajcem, gdzie została przekazana załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrana na dalsze badania do nowotarskiego szpitala.

opr. jd, s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Blofeld08.05.2022, 11:17
Miłośnicy wycieczek stojący w kolejce do fasiąga lub w kolejce do kolejki... A przedtem czekają na plusikowe..
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl