11.05.2022, 16:34 | czytano: 3424

Petycja Cechu Zdunów Polskich odrzucona

Arch. Podhale24.pl
GMINA NOWY TARG. Radni rozpatrzyli petycję Cechu Zdunów Polskich i ją odrzucili. Petycja Cechu Zdunów dotyczy uchylenia z Uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego zakazów i ograniczeń, związanych z paleniem w kominach i piecach na drewno.
Komisja skarg i wniosków w gminie Nowy Targ rozpatrzyła pismo i je odrzuciła. - Komisja doszła do wniosku, że petycja Zdunów Polskich nie dotyczy terenu gminy Nowy Targ. Uchwała antysmogowa Sejmiku Województwa Małopolskiego dla gminy Nowy Targ nie została wprowadzona. Dotyczy to obszaru obejmującego gminę Czarny Dunajec, miasto Nowy Targ i Rabka-Zdrój - uzasadniał na sesji radny Marek Kolasa. - Gmina Nowy Targ nie ma interesu prawnego skarżenia uchwały. Uchwała antysmowogwa sejmiku była już skarżona do sądu administracyjnego, skargi zostały odrzucone, bądź oddalone. W obecnej sytuacji geopolitycznej i gospodarczej może się zdarzyć, że sejmik i inne organa administracji państwowej mogą w niedługim czasie zmienić uchwałę o ochronie środowiska - odczytał uzasadnienie radny gminy Nowy Targ.
ag/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Polak12.05.2022, 23:32
A na Słowacji i nie tylko sławacja palą drewnem i nikt się nie przyp..la o to. Chcą Polskę rozwalić bo nie dali radę poczas wojny to teraz chcą ją zniszczyć.
Palić w piecu i tyle11.05.2022, 21:48
Lasy pełne drewna, ogrzewały się nim jako paliwem niezliczone pokolenia. Nad czym tu dyskutować i o co wnosić petycje. Zwyczajnie nie ma tematu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl