15.05.2022, 15:54 | czytano: 2597

Przygotowania do głównych obchodów 25. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem (film)

kadr z filmu
ZAKOPANE. Przypomnijmy, że głównym punktem obchodów jubileuszu będzie msza święta 6 czerwca o godz. 18.00 pod Wielką Krokwią z udziałem wiernych z całego Podhala. Dzień później w Ludźmierzu także będzie celebrowana Eucharystia, w nawiązaniu do Mszy św., którą w tym miejscu odprawił papież.
Trwają przygotowania do wydarzenia pod Wielką Krokwią. Muzykanci ćwiczą przed mszą świętą. Podobnie jak 25 lat temu przewodzi muzykom Stanisław Michałczak.


W ramach obchodów - w dniach 6-7 czerwca do Zakopanego przyjadą z tej okazji biskupi z całej Polski, by wziąć udział 392. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Obrady odbywać się będą w Księżówce. Dziś w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Cyrhlii zorganizowano koncert „Nie lękajcie się”. 22 maja o 17:30 odprawiona zostanie msza św. z modlitwą uwielbienia „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Cyrhlii.

Od 31 maja do końca czerwca na w parafii Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach będzie dostępna wystawa, związana z 25-leciem konsekracji tej świątyni.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Roman16.05.2022, 12:18
Jak można takie wizyty celebrować skoro ta osoba maskowała wredne czyny swoich kolegów w sutannach
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl