20.05.2022, 20:30 | czytano: 3521

Dwie duże inwestycje w Kościelisku

wizualizacja nowego obiektu w Witowie
KOŚCIELISKO. - Podpisałem umowy na realizację dwóch ważnych inwestycji. To budowa budynku wielofunkcyjnego w Witowie praz rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku OSP w Kościelisku - poinformował wójt Roman Krupa
W powstającym w Witowie budynku mieścić się będzie żłobek, ośrodek zdrowia, punkt apteczny, sala do spotkań oraz mieszkanie socjalne. Przewidziano też obok plac zabaw.
Wartość zadania to ponad 5 mln zł.


Z kolei rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku OSP w Kościelisku na cele społeczne - zakłada wygospodarowanie tam pomieszczeń społecznych i klubu seniora. Ta inwestycja kosztować ma blisko 2 mln zł


- Inwestycje są możliwe do realizacji dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - Polski Ład i środkom własnym. Mocno na to pracowaliśmy. Podziękowania dla zespołu. Teraz czas na realizację - komentuje wójt Kościeliska.

s/ zdj. i wizualizacje - UG Kościelisko
Może Cię zainteresować
komentarze
Marucha21.05.2022, 12:32
Budynek OSP mają przerobić na drewniany, aby strażacy nie musieli daleko jeździć ?
rab20.05.2022, 21:38
Nowy i piękny budynek za 5 mln a w Rabce spalona willa Anioł -prawie taki sam koszt.Czy oni umią dobrze liczyć? Lepiej nowy postawić a stary niech się zawali.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl