25.05.2022, 11:19 | czytano: 3347

Kilometrowa plama oleju w Zakopanem (zdjęcia)

Strażacy neutralizują olej, który wyciekł z traktora. Ruch odbywa się wahadłowo.
Trzy zastępy straży pożarnej od godz. 9 rano neutralizują olej, który wyciekł z traktora służb porządkowych. Plama oleju ciągnie się od Skibówek aż do przystanku na ul. Kościeliskiej obok Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, gdzie zatrzymał się uszkodzony pojazd.
Strażacy na jezdnię wysypują sorbent, który ma zneutralizować śliską substancję.

Na czas neutralizacji substancji ropopochodnej strażacy wprowadzili ruch wahadłowy, aby zapewnić bezpieczeństwo pracującym druhom. Niestety kierowcy nie zważając na śliską drogę i rozsypany sorbent nie zwalniają narażając się na poślizg. Wzbijają także tumany pyłu jadąc zbyt szybko po rozsypanym sorbencie.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
PiterQ25.05.2022, 16:37
Zrobiliście mi dziś dzień!!! Po pierwsze zawodowi strażacy (a na plecach mają jak byk "Państwowa Straż Pożarna") nie są druhami, tylko funkcjonariuszami. Druhami są członkowie OSP (ja wiem że jedno nie wyklucza drugiego, ale w tym momencie to jest PSP).
Po drugie zapewne chodziło o sorbent do wchłaniania substancji ropopochodnych. Sorbet (powtarza się w artykule, więc to nie literówka) to zamrożony sok owocowy i może się co najwyżej na jezdni roztopić i nią spłynąć, a nie tworzyć tumany kurzu. Dobre!
magister inżynier rehabilitowany25.05.2022, 13:42
Dlaczego czytając tytuł wiedziałem że chodzi o miejskiego rzęcha? To nie pierwszy raz. Jak zwykle nikt za to nie beknie i wszyscy zrzucimy się na akcję strażaków. Teskowi inżynierowie na papierze, dostaną jeszcze premie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl