25.05.2022, 16:11 | czytano: 4546

Oszustwo "Na BLIK-a". Myślał, że pożycza koledze 1000 złotych

Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosił się mieszkaniec powiatu nowotarskiego, który został oszukany metodą na BLIK-a. 43-latek był pewny, że otrzymał wiadomość z prośbą o pożyczkę na popularnym komunikatorze internetowym od swojego znajomego. Bez potwierdzenia, czy to faktycznie on, przesłał kod BLIK, a kiedy zorientował się, że to oszustwo, było już za późno. Stracił 1000 złotych.
Pamiętaj!
Jeżeli otrzymasz wiadomość z prośbą o pieniądze lub opłacenie przesyłki zawsze telefonicznie lub osobiście skontaktuj się z osobą, od której została wysłana wiadomość, aby potwierdzić tę informację!

Zanim prześlesz kod BLIK upewnij się, że to nie oszust prosi o pożyczkę! Wykonanie połączenia i rozmowa zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.

Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć również uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje!

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
fbb125.05.2022, 18:01
Prawo winno być surowe i nieuchronne, a opowieści byłych więźniów powinny odstraszać potencjalnych klientów chcących złamać przepisy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl