26.05.2022, 10:00 | czytano: 6706

"Działamy". Platforma Obywatelska w powiecie nowotarskim tworzy nowe koło i projekt skierowany do młodych

Weronika Smarduch. Fot. Materiały prasowe
Powstało kolejne koło Platformy Obywatelskiej w powiecie nowotarskim, tym razem w Rabce-Zdroju. Przewodniczącym koła został Tomasz Nizioł, 40-latek pochodzący z Rabki-Zdrój, prywatnie przedsiębiorca i społecznik.
- Ostatnie miesiące działalności politycznej PO w powiecie nowotarskim były czasem intensywnej pracy u podstaw. Naszym priorytetem w ostatnim czasie jest rozbudowa naszych struktur i zachęcanie lokalnych liderów do współpracy - podkreśla Weronika Smarduch (na zdjęciu), przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w powiecie nowotarskim i wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Małopolsce. - Jednym z naszych priorytetów jest również dbałość o młodzież i angażowanie osób młodych w życie społeczne i polityczne. Dlatego też pierwszym blokiem programowym były postulaty dla młodych ludzi w naszym powiecie.
Jak dodaje, kolejnym projektem Platformy Obywatelskiej skierowanym do osób pomiędzy 18 a 35 roku życia jest "Meet up - Nowa generacja Platformy". - Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w Małopolsce w dniach 17-19 czerwca w Gołkowicach Górnych i będzie pełna warsztatów i paneli przygotowujących młodych liderów do działalności społecznej, politycznej i samorządowej z 4 województw Małopolskiego, Podkarpackiego, Świętokrzyskiego i Lubelskiego - mówi przewodnicząca Smarduch. - Projekt jest skierowany nie tylko do członków Platformy Obywatelskiej lecz do wszystkich młodych osób podzielających nasze wartości. Serdecznie zapraszamy również osoby młode z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego. Rekrutacja odbywa się online, link poniżej. Linki dostępne są również na naszych profilach fb. Więcej informacji przesyłam w załączeniu. https://nowageneracja.platforma.org/

O najnowszym projekcie, działalności koła i możliwości współpracy z PO będzie można porozmawiać w najbliższym czasie na otwartym spotkaniu Platformy Obywatelskiej w powiecie nowotarskim. Spotkanie odbędzie się we wtorek 31 maja o godzinie 18 w restauracji Absynt w Nowym Targu i jest skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu nowotarskiego. Więcej na https://www.facebook.com/PONowyTarg

Źródło: PO w powiecie nowotarskim, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ol19.06.2022, 20:29
Przewodnicząca Smarduch,a jakie to wartości ma Platforma aby mogła się nimi z nami podzielić? Proszę wymienić chociaż jedną.Nie chcę wyliczać tych złych rzeczy,które zrobiliście w przeszłości ale również obecną złą robotę.Za PO będzie się ciągneła przeszłość i kłamiąc dalej jej nie naprawicie.Czeka Pani na jakiś stołek bo bliżej wyborów? Wylecicie z hukiem i tylko wstyd po Was zostanie .
mądry i skromny28.05.2022, 10:10
Do- Janosika- po pierwsze, nic nie wiem o tym żeby nasze państwo miało kiedyś nadwyżkę budżetową [czyli żeby więcej zebrało w podatkach, akcyzach itd.], zawsze mamy deficyt czyli nie ma jak ty to piszesz zysków które można zapier... albo rozdać. Po drugie pisząc że PIS [i nie tylko oni] drukuje pieniądze, nikt nie podejrzewa że np. Suski z Sasinem to robią. To skrót myślowy na opisanie wypuszczania w obieg pustego pieniądza przez bank centralny [w naszym przypadku NBP]. Bank centralny ma za zadanie kreowanie polityki finansowej [pieniężnej] czyli kiedy gospodarka rośnie, przybywa towarów i usług bank reaguje wpuszczając na rynek pieniądze, kiedy zrobi tego za dużo to to są te tzw. puste pieniądze.
mądry i skromny28.05.2022, 09:40
Do- radykalnego Benka- aż żal że mając taką wiedzę nie umiesz nic konkretnego napisać.
mądry i skromny28.05.2022, 09:38
Do- Wektora- piszesz że NBP systematycznie podnosi stopy procentowe żeby zatrzymać inflację. W strefie euro też jest inflacja a nikt nie podnosi stóp procentowych i nie rujnuje swoich obywateli- to co? Oni jacyś nie normalni są?
Wektor28.05.2022, 01:50
Powrót do przeszłości.

Jacek Rostowski
Cytat: "Tych pieniędzy nie ma i nie będzie".

Jak to nie będzie naszych pieniędzy?. A gdzie SĄ?:).

Bartłomiej Sienkiewicz
Cytat: "Polskie Inwestycje Rozwojowe są, niestety, jak to się górnolotnie nazywa
i bardzo eufemistycznie... Ich po prostu nie ma "To ch**, du** i kamieni kupa".
- "Lulki palili, jedli pili, aż pierdykło."

Równie dosadnie Sienkiewicz streszcza, co szary Kowalski sądzi o przedsięwzięciach
rządu, które mają symbolizować rozwój państwa. Szef MSW mówi wprost, że Polacy
?mają w d?e? orliki i autostrady.

Dalej. Sienkiewicz w trakcie spotkania wypowiada wiele kontrowersyjnych opinii. Twierdzi
na przykład, że "Państwo polskie istnieje teoretycznie", praktycznie nie istnieje.

Nawet 220 mld zł (ta kwota nie jest pełna) straciła Polska z tytułu wyłudzeń podatkowych.
Za taką kwotę można byłoby wybudować 5500 km autostrad czy zapewnić wszystkim Polakom
darmowe leki przez prawie 6 lat. Cokolwiek, by zrobić z tymi pieniędzmi, TO ICH NIE MA!
To, że ostatnie lata były niemal rajem dla WAT-owskich przestępców, potwierdza także
raport Najwyższej Izby Kontroli z czerwca 2018 roku. Wynika z niego, że w latach 2013-
2015 zjawisko wyłudzania VAT występowało na szeroką skalę.

A pieniądze są dla WSZYSTKICH OBYWATELI, a nie tylko dla POpaprańców (przestępców).

NBP podejmuje zdecydowane kroki, aby obniżyć inflację i dlatego podnosi systematycznie stopy
procentowe. Jeśli chodzi o kształtowanie się kursu walutowego, to jest to ważny kanał oddziaływania
na gospodarkę, choć trzeba pamiętać, że krótkookresowo na poziom kursu wpływa wiele czynników
zewnętrznych, jak choćby wahania nastrojów na międzynarodowych rynkach finansowych. Te zaś są
obecnie pod silnym wpływem agresji Rosji na Ukrainę. Putin-inflacja. Oczywiście za wszystko
odpowiedzialny jest PiS. NO BA :). Zaczerpnięte z prof. Adam Glapińskiego prezesa Narodowego
Banku Polskiego.

Mam dalej to ciągnąć ? :). Znowu...? :), bo jakiś omnibus łykną wiedzy z internatu,
a obiektywizm zostawił w lesie :).
radykalny Benek27.05.2022, 17:55
Janosik - skoro tak chętnie innych odsyłasz, sam zerknij do dowolnego podręcznika do ekonomii międzynarowej. Zrozumiesz różnice między inflacją, kursem walutowym, rachunkiem bieżącym czy siłą nabywczą. W bardzo prosty sposób omawia te kwestie noblista Paul Krugman. Wróć jak się dokształcisz.
LIMA27.05.2022, 14:04
Większość z nas ma dość PIS-u, Siarki i Paluchowj, ich praca to lans połączony z imprezami i goszczeniem się na koszt podatnika.
Tak samo Ukraińców żyjących na nasz koszt. Ukrainka dostaje obrońcę z urzędu w sądzie i zwolnienie z kosztów sądowych a Ty Polaku po 40 latach pracy płać za wszystko. Ukraińcy wykorzystują nasze kartonowe państwo. Dzwonisz na infolinię do ZUS-u i musisz w pierwszej kolejności wysłuchać komunikatów w języku ukraińskim. Rosjanie zachowują się tak samo jak Ukraińcy w czasie działań II wojny światowej. I wszyscy wiemy że to pijacy, a poza tym co robią młodzi Ukraińcy w Polsce? Telewizja i inne portale karmią nas bajkami.
ciulik nie góral27.05.2022, 13:55
@@ gorol z krwi i kosci;chyba ci się coś poprzestawiało od kiedy to żydzi stali się tacy hojni,że ,, rozdawają na prawo i na lewo" to brew ich naturze,chiwośc,pogoń za pieniądzem i geszef to ich wrodzone cechy?
PO wstydu nie ma, działa na szkodę Polski27.05.2022, 13:25
Do PO !

Gdzie Polaków pieniądze z OFE ?!?!?!?
Gdzie polskie stocznie ?!?!
Gdzie polskie cukrownie ?!?!
Okradliście zmarłych, zmniejszając zasiłek pogrzebowy?!?!
Za waszych rządów podpisano najbardziej niekorzystną umowę z Gazpromem, co skutkowało gigantycznymi opłatami, za gaz, z którego nawet nie korzystaliśmy!!
gorol z krwi i kosci27.05.2022, 12:33
@janosik
nie trzeba być antypisowcem aby widzieć co się dzieje "sasiad i ja" ma całkowitą rację zaczęli drukować pieniądze bez pokrycia i co się dzieje mamy galopująca inflację ogromną dziurę budżetową rządzący nami po 1989 roku to same żydy i to widać jak rozdawają na prawo i na lewo pieniądze nie wspomne już o ukraincach którzy więcej otrzymują niż osoby które przepracowały całe życie w Polsce i mają emeryturę 1716,00 a ukrainiec otrzymuje 40 zł na dzień plus 800 zł miesięczny dodatku to razem 2000 (40,00 pln x30 dni 1200) i to jest uczciwe celowo działanie doprowadzić do bankructwa nasz kraju oraz nie wspomnę już co działo się przez ostatnie dwa lata jakie panowało bezprawie
https://...
Seb27.05.2022, 08:35
Brawo PO. Jeszcze starym dziadom dołożyć pracy do 75 lat i dopiero wtedy na emeryturę. Sprzedać jeszcze raz PKL i co tam się da. Mierzeje zakopać. W świat latać z Berlina. No i jeszcze raz zrobić komitet organizacji olimpiady w Krakowie. Taka Polska mi się marzy!
Janosik27.05.2022, 08:27
@sąsiad i ja
Typowy odbiorca TVN-u czyli tzw. leming. Jeśli ta klęska o której marzysz nastąpi zapamiętasz to do końca życia. Masz chłopie internet, poobserwuj se rynki finansowe, a później zastanów się, jak to jest z tym drukowaniem pustych pieniędzy. Wg ciebie PiS drukuje puste pieniądze? No to wytłumacz mi misiu, dlaczego kurs dolara w ostatnim miesiącu spadł o 20gr. Czyżby Ameryka też drukowała puste pieniądze?
Normalnie ręce opadają, jak się słyszy tych antypisowców. Wg nich Pis rozdaje tę kasę, a że jej nie ma to drukuje. Głupole, którzy nie są w stanie ogarnąć na czym polegają finanse państwa. A sprawa jest prosta. Albo wszelkie zyski zapier...my, albo się z nimi podzielimy. I taka jest różnica między PO i PiS. Wybór lemingu zależy od Ciebie. Nie słuchaj co mówią w TVN, tylko popatrz co się w około dzieje.
szansa dla Podhala26.05.2022, 22:03
Tak trzymać młodzi
Falcon26.05.2022, 21:41
Może by przewodnicząca Smarduch poprosiła wójta Smarducha o remont dziur w drogach gminnych, które stwarzają zagrożwnie dla ruchu pieszego i kołowego. Na początek w miejscu zamieszkania wójta. Byłby jakiś pożytek z tej działalności.
Wektor26.05.2022, 18:30
OPOZYCJA FATALNA :D.

Też bym się zapisał, "tylko gdzie ten program" ??? :D.
PO co to?26.05.2022, 18:18
Sąsiad,a dlaczego Grodzki nie siedzi?A nawet nie chce bronić swego honoru przed sądem,wolnym,niezawisłym sądem.
babcia bez zębów26.05.2022, 18:07
Jedynym programem tej formacji jest odsunięcie pisamu od żobu żeby samemu zająć ich miejsce. Szkoda głosu.
Przedstawiciel Okupanta26.05.2022, 16:59
Koniecznie zmieńcie przynajmniej nazwę bo ta brzmi jak obelga. Nie wstyd Waszym rodzinom że w tym jesteście?
N@jr4d26.05.2022, 16:16
Może o działalności tego stworu ludzie zapomną, jak powstanie nowe koło? Zawsze to jakaś szansa.
Edek26.05.2022, 16:07
Kurde a ja mam 50 lat i po szansie by się zapisać hehehe
sąsiad i ja26.05.2022, 15:16
Klęska partii PiS i jej "przystawek" jest nieuchronna. Nie da się tak długo oszukiwać cały naród, zabraknie też papieru na drukowanie pustych pieniędzy. A Ziobro powinien kiedyś zapłacić za swoje fanaberie, bo jak na razie przez niego mamy 200 mln kary naliczone. Jeśli nam zaraz tu ktoś "pojedzie" o wcześniejszym okradaniu Polski przez Tuska, to dlaczego on jeszcze nie siedzi. Przecież Ziobro ma wszechwładzę prokuratorsko - sądowniczą i jeszcze go nie posadził..? Może po prostu nie ma za co...
zdzichu26.05.2022, 13:37
No rzeczywiście wydarzenie na miarę 1 strony nagłówek mógłby brzmieć: Narodziny Nowego Koła Targowicy
Zjadacz papieru26.05.2022, 13:05
Zamiast brnąć w niebyt lepiej się przepoczwarzyć do Hołowni. Platforma skończy tak samo jak jej poprzedniczka UW.
88826.05.2022, 12:43
Wy to już działacie jak stara konna zgrzypiąca przewracarka... którą rudy ciągnie a Merkel powozi...
Jarosław W.26.05.2022, 10:31
Wam to się już w głowach poprzewracało. Nad czym Wy chcecie pracować?
Za nasze próbujesz kasę chcecie nam pomóc?
Ludzie chcą godnie zaraz i godnie żyć.
Bez żerowania polityków na ludziach.
A w PO widzę dalej tak samo. Budowa struktur i inne głupoty, których nikt nie chce.
Niczym się od PiSu nie różnicie w tym temacie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl