28.05.2022, 08:00 | czytano: 2908

Rozpoczął się XXIX Przednówek w Polanach (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Blisko 80 grup i 300 uczestników przez trzy dni na scenie Domu Ludowego w Kościelisku będzie prezentować umiejętności śpiewu i gry na instrumentach pasterskich.
Do Domu Ludowego w Kościelisku zjechały dzieci, młodzież i dorośli, którym pielęgnowanie tradycji leży na sercu. Podczas trzech dni przeglądu śpiewaków i instrumentalistów na XXIX Przednówku w Polanach zaprezentuje się ok. 80 grup składających się z 300 uczestników.
- Śpiew pasterski, gra na instrumentach pasterskich, przegląd muzyk dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych, przegląd grup rodzinnych i przegląd muzyk rodzinnych. Bogactwo umiejętności, ale również jeżeli chodzi o kulturę - wymienia kategorie Małgorzata Karpiel-Bzdyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku.

Przegląd ma formę konkursu, w którym uczestnicy otrzymują statuetki „Polaniarskie Zbyrcoki”. O tym w czyje ręce trafią statuetki zadecydują jurorzy konkursowi.

- Jury mamy bardzo zacne składające się z przedstawicieli etnografów, śpiewaków, regionalistów i muzyków z terenów całego Podhala - zaznacza Małgorzata Karpiel-Bzdyk.

Poza statuetkami przyznane zostaną także nagrody regulaminowe w postaci nagrody wójta oraz prezesa Związku Podhalan.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl