28.05.2022, 15:20 | czytano: 4211

Komendant wezwany do Warszawy. Ma odpowiadać za dobrą współpracę z OSP

Fot. Wydział Prasowy KG PSP
Były komendant państwowej straży pożarnej w Nowym Targu st. bryg. Mariusz Łaciak został wezwany do Warszawy, gdzie odebrał decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP w Krakowie.
O nominacji dla wieloletniego komendanta z Nowego Targu już pisaliśmy. W minionym tygodniu st. bryg. Mariusz Łaciak został wezwany do stoicy, gdzie sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik wraz z komendantem głównym PSP gen. brygadierem Andrzejem Bartkowiakiem wręczyli 16 oficerom Państwowej Straży Pożarnej decyzje o powierzeniu stanowisk zastępcy.
Wśród wielu zadań, które przekazano zastępcom komendantów wojewódzkich, jest pełnienie roli koordynatorów ds. współpracy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Podczas wydarzenia minister Maciej Wąsik powiedział: - Realizujemy uchwaloną pół roku temu ustawę o ochotniczych strażach pożarnych, która w jednym z postanowień utworzyła nowe funkcje – w każdym województwie będzie zastępca komendanta, który będzie dbał o współpracę PSP z OSP ale będzie także dbał o to, żeby sprzęt, który kupujemy, który przekazujemy do OSP, trafiał w jak najlepsze ręce, który będzie dbał o to, żeby straże pożarne ochotnicze rozwijały się … Ta współpraca to jest wielka sprawa!.

Komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, zabierając głos podczas uroczystości skierował do zebranych słowa: - Szanowni Państwo, to niezwykle ważny dzień, bo ustawa powstawała w ogromnych trudach, wielu wyzwaniach i to jest fenomenalny moment, żeby podziękować panu ministrowi Kamińskiemu, ministrowi Wąsikowi, bo to od nich zależało bardzo wiele. Ta ciężka praca przełożyła się na wielki sukces. Ustawa o OSP to ziszczenie marzeń wielu pokoleń strażackich. 150 lat i więcej ochotniczej służby i jest ustawa!

- Panowie Komendanci, podejmujecie się wielkiego wyzwania, dlatego, że całemu kierownictwu MSWiA i KG PSP zależy, żeby te relacje z OSP były na najwyższym poziomie! Zależy mi na tym, żebyście byli wszędzie tam, gdzie będziecie potrzebni. Dlatego, musicie być w stałym kontakcie z druhami – dodał gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, zwracając się do komendantów – koordynatorów ds. OSP.

Źródło: Wydział Prasowy KG PSP, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ja28.05.2022, 17:25
Z całym szacunkiem dla Pana prokuratora, ale takich bzdur to dawno nie czytałam /.../
Komentarz nie dotyczy tematu artykułu. Moderator.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl