01.06.2022, 08:10 | czytano: 1935

Letni Festiwal Sportów Zimowych zawita do Nowego Targu. Wśród gości m.in. Bródka, Ligocka, Sikora

zdj. organizatora
Letni Festiwal Sportów Zimowych to multidyscyplinarne spotkania ze sportami zimowymi - w lecie. Do Nowego Targu zjadą wybitne osobowości sportów zimowych: Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska i Tomasz Sikora (biathlon), Kasia Bachleda Curuś i Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie), Aron Chmielewski (hokej), Bartosz Łobaza (curling) oraz Paulina Ligocka (snowboard).
- Każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest interesującą dyscypliną, razem tworzą atrakcję. Prezentując wszystkie w jednym miejscu postanowiliśmy przybliżyć je rodzicom i dzieciom, tak aby mogli spróbować rywalizacji. Festiwal zorganizujemy po raz drugi w Polsce, w Nowym Targu - mówi w imieniu organizatorów Marcin Strządała.

Festiwal rozpocznie się w piątek 3 czerwca.

- Aby uczniowie miejscowych szkół mogli wziąć w nim udział, festiwal będzie miał formę ogólnodostępną i bezpłatną również w sobotę. W sobotniej części udział będą mogły wziąć dzieci z rodzicami. Ważnym punktem jest promocja lokalnych sportów zimowych, popularnych w mieście. Chcemy aby przedstawiciele zimowych dyscyplin byli obecni na festiwalu prezentując swój klub, tym samym zachęcając do treningów - dodaje Marcin Strządała.
opr. s/ zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl