02.06.2022, 09:44 | czytano: 3076

Ulice Kolejowa i Ludźmierska znów będą utrzymywane przez Miasto

Ul. Kolejowa w Nowym Targu/ zdj. Podhale24
NOWY TARG. - Wydaje się, że będziemy mieć większy wpływ na to, jak ta droga będzie wyglądać - skomentował propozycję Zarządu Województwa Małopolskiego co do przejęcia na cztery sezony odcinka ulic Kolejowej i Ludźmierskiej, przez Miasto - Marcin Dziadkowiec, kierownik Referatu ds. Drogownictwa i Transportu Urzędu Miasta w Nowym Targu.
Droga wojewódzka (DW 957) przebiega przez Nowy Targ na odcinku ok. 3 km. Nosi nazwę Kolejowej (do przejazdu kolejowego) i Ludźmierskiej.
Takie porozumienie między województwem, a samorządem lokalnym nie jest niczym nowym. - Podobne porozumienie z zakresu utrzymania drogi wojewódzkiej wygasło w poprzednim roku i zarząd województwa, jako zarządca drogi wyszedł z ponowną propozycją. Chodzi o 4-letnie utrzymanie odcinka, który stanowi cześć Al. Tysiąclecia od skrzyżowania z zakopianką w kierunku zachodnim, część ul. Kolejowej i Ludźmierską do granic miasta. Propozycja zakłada przejęcie zadań w zakresie oczyszczania nawierzchni, pielęgnacji drzew i koszenia traw. Zadanie powierzone zostanie Zakładowi Gospodarczemu Zieleni i Rekreacji. Otrzymane z zarządu województwa środki przekazane będą w formie dotacji dla Zakładu Zieleni na pokrycie kosztów - wyjaśnia Marcin Dziadkowiec.

W umowie zapisano, że koszenie trawy w pasie drogowym wykonywane będzie co najmniej dwa razy w sezonie, a na rondzie i skrzyżowaniach - trzy razy. Sezon obejmuje termin od 1 maja do końca października.

- W naszej opinii zawarcie takiego porozumienia jest zasadne. Zresztą ta ulica budzi emocje, jeśli chodzi o jej utrzymanie. Będziemy mieć teraz większe możliwości zapewnienia porządku i ładu w obszarze tych ulic - podsumował kierownik nowotarskiego Referatu ds. Drogownictwa i Transportu. Odniósł się w ten sposób m. in. do naszego artykułu Krytyka pod adresem miasta...


Radni byli w tej sprawie jednomyślni i wyrazili zgodę na podpisanie porozumienia.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nowotarżan02.06.2022, 16:31
@miastowa. Większy porządek? A na innych miejskich ulicach jest porządek? Np. Krasińskiego? No, byłaby to miła odmiana, gdyby miasto cokolwiek rtobiło, a nie czekało aż śnieg spłynie do Dunajca sam
miastowa02.06.2022, 10:28
Może wreszcie będzie większy porządek i lepsze odśnieżanie chodników zimą
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl