02.06.2022, 18:06 | czytano: 12255

Traktor przejechał po 63-latku

Fot. KPP Nowy Targ
W Podsarniu doszło do wypadku z udziałem traktorzysty. 63-letni mężczyzna po powrocie z lasu, na wzniesieniu na terenie posesji, chciał odpiąć od ciągnika przywiezione drzewo. Nagle pojazd zaczął się staczać, a traktorzysta, który próbował go zatrzymać, poślizgnął się i wpadł pod tylne koło.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16 w Podsarniu. 63-latek z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala.
- To kolejne zdarzenie na terenie powiatu nowotarskiego podczas prac rolniczych. Kilka dni wcześniej w Szlembarku podczas zjazdu stromym odcinkiem, traktor wywrócił się i przygniótł 78-letniego mężczyznę, który z urazem miednicy został przewieziony do szpitala.

- Co roku dochodzi do wypadków z udziałem traktorzystów. Niektóre z nich miały tragiczny skutek. Apelujemy o zachowanie ostrożności w trakcie prac polowych. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia co może kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie najmłodszych oraz o tym, że pojazdy i maszyny rolnicze mogą stwarzać dla dzieci bardzo duże zagrożenie - przestrzega podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl