03.06.2022, 11:48 | czytano: 3325

Uroczysta sesja Rady Miasta (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której wręczone będą nagrody burmistrza Zakopanego.
Sesja wpisuje się w obchody 25. rocznicy Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Zakopanego.
Dziś po południu w Zakopiańskim Centrum Kultury Rodzimej w Willi Czerwony Dwór otwarta zostanie fotograficzna wystawa plenerowa „Błogosławione Chwile. Zakopane 6-7 czerwca 1997. Wystawa fotografii Pawła Murzyna”. O godz. 19:30 na Dolnej Równi Krupowej rozpocznie się koncert Golec uOrkiestra „Sursum Corda. W Górę Serca. Górale w hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Od jutra do poniedziałku w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego włączyć się będzie można w Aukcję Dzieł Sztuki Artystów Zakopiańskich – Aukcję Charytatywną na budowę Hospicjum Dziennego w Zakopanem.

Nie zabraknie Opery Góralskiej „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” autorstwa Franciszka Łojasa-Kośli, która 5 czerwca wieczorem wystawiona będzie na Dolnej Równi Krupowej. W jej składzie znajdą się śpiewacy i muzycy z całego Podhala. Zwieńczeniem wydarzenia będzie zapalenie symbolicznej watry.

Kluczowym punktem obchodów będzie poniedziałkowa Eucharystia sprawowana od godz. 18.00 pod Wielką Krokwią. Organizatorzy spodziewają się ok. 10 tys. wiernych, którzy zgromadzą się na terenie Wielkiej Krokwi.

opr. s/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
yayco04.06.2022, 02:38
Widać kto rządzi w Zakopanem gość,który rozmawia z sekretarzem Cisło i pewnie wydaje polecenia. ABC Zakopiańskie
Tam skond przyśli03.06.2022, 21:00
Niektórzy powinni pozostać w tych strojach co to się w nie dlo checy przyoblekli i nolepi co by prosto pośli łowce paś.
Ja03.06.2022, 14:31
Małopolska jest taka katolicka ale tylko w Małopolsce skazuje się osoby chore na mukowiscydoze na pewną śmierć chociaż można je wyleczyć
urzędnik na swoim03.06.2022, 14:16
Czy się stoi, czy się leży, dieta się należy.
Jest nawet straż miejska, którą ciężko spotkać na mieście przy interwencji. Jest też koniarz - banderowiec. Można się bawić na koszt mieszkańców. Tylko Tomasz jakiś taki zatroskany.
I pytanie jeszcze, ile kosztuje wynajęcie takiej księżówki, bo ostatnio pierdzistołki spędzają tam więcej czasu niż w urzędzie. Plebanowi spadło obłożenie to trzeba podreperować budżet z kasy miejskiej?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl