04.06.2022, 17:30 | czytano: 1902

Remont chodnika na zakopiance w Zakopanem

Fot. GDDKiA
W Zakopanem rozpoczął się remont chodnika na odcinku ok. 0,5 km, w ciągu zakopianki, po jej prawej stronie (relacja Nowy Targ – Zakopane).
W związku z pracami następuje zawężenie jezdni DK47 oraz przełożenie ruchu pieszych na drugą stronę jezdni. Ruch pojazdów odbywa się dwukierunkowo – bez zmian.
Oprócz wymiany nawierzchni chodnika i uzupełnienia jego podbudowy wymieniane będą ścieki przy krawężnikach, włazy studzienek rewizyjnych, krawężniki kamienne i obrzeża betonowe. Uregulowana będzie wysokość studzienki rewizyjnej, kratek ściekowych, zasuw: wodociągowej, gazowych i teletechnicznych. Udrożnione i oczyszczone zostanie kanalizacja deszczowa.

Koszt inwestycji wyniesie 430 573 zł. Prace mają zostać zakończone do końca czerwca, jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
pieszy samobieżny04.06.2022, 23:05
Wreszcie ktoś myśli o pieszych i poszerza chodniki zamiast poszerzać ulice. Brawo! Koło dworca wreszcie można przejść normalnie chodnikiem nawet jak są tłumy. A wcześniej trzeba było uciekać na ulicę. Gratuluję i wspieram.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl