08.06.2022, 09:59 | czytano: 9577

Tymczasowy dworzec kolejowy w Zakopanem od 25 czerwca

Arch. Podhale24.pl
Do Zakopanego od 25 czerwca wracają bezpośrednie połączenia m.in. z Krakowa, Warszawy i Gdyni. Pociąg z podróżnymi zatrzymywał się będzie na nowym, tymczasowym dworcu na Spyrkówce - informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Prace na kolejowej „zakopiance” prowadzone są etapami, tak by zapewnić bezpośredni dojazd pod Tatry w sezonie letnim oraz zimowym. Wygodę w podróży zapewnią lepiej przygotowane dla pasażerów perony. Do 20 zmodernizowanych stacji przystanków między Skawiną a Zakopanem dołączy niebawem przystanek w Rokicinach Podhalańskich.
Szeroki zakres prac na stacji Zakopane wymagał przygotowania stacji tymczasowej. Pociągi będą kursować do tymczasowej stacji usytuowanej obok stacji postojowej PKP Intercity, przy ulicy Spyrkówka w Zakopanem (ok. 2 km przed stacją Zakopane). Tymczasowa stacja będzie dostosowana do obsługi podróżnych. Takie rozwiązanie pozwala na sprawną przebudowę stacji Zakopane, oraz budowę przez miasto parkingów, przebudowę ulic i budowę placu komunikacyjnego. Informacje o połączenia do Zakopanego dostępne są na stronach przewoźników. Na miejscu od 25 czerwca do końca sierpnia do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni.

Po przebudowie stacja Zakopane zapewni oczekiwany komfort podróży. Wyższe perony ułatwią wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Poziom obsługi pasażerów zwiększą nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. W orientacji na stacji pomoże czytelne oznakowanie i oświetlenie oraz system ścieżek dotykowych dla osób niewidomych i słabo widzących. Nowe tory i urządzenia sterowania ruchem na stacji usprawnią obsługę połączeń dalekobieżnych i regionalnych.

Źródło: PKP, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
fbb110.06.2022, 11:00
Wyborco z Ustupu, szinkansen bardzo dobrze prawi.
Wyborca z ustupu09.06.2022, 23:41
shinkansen dobrze gada!
szinkansen09.06.2022, 19:00
A mnie fascynuje konserwowanie dziadostwa na kolejne dziesięciolecia i chwalenie się że rozwój i ameryka. Dlaczego przy okazji puszczenia z dymem milionowych kwot na remont i "modernizację" nie dobudowano drugiego toru, by mogło funkcjonować połączenie wahadłowe Zakopane - Nowy Targ a nawet dalej do Rabki. /.../
taka prawda09.06.2022, 08:27
Już widzę te tłumy turystów wysiadających na Spyrkówce i człapających pieszo do centrum. A ma to trwać ponad 1,5 roku. Ile miasto jest w sumie mieć tam autobusów w gotowości do przewozu na centrum? aha a ile ludzi dojeżdża do pracy do zakopanego na 7 lub 8? A widzicie turystów na po sylwestrze Marzeń snujących się na Spyrkówkę? A wiecie ilu kibiców przyjedzie na Igrzyska Europejskie w przyszłym roku, bo niektóre dyscypliny sportowe będą odbywać się w Zakopanem? Po kiego remontujecie tory i dworce jakim takim zniechęcającym dla pasażerów zachowaniem kolei ich stracicie. A niech ta nasza kolej upadnie i wjadą tu koleje czeskie albo niemieckie. Przynajmniej pasażer jest odpowiednio traktowany, bo w naszych kolejach to jest on piątym kołem u wozu, zupełnie niepotrzebny do ruchu kolejowego pasażerskiego.
Wyborca z ustupu08.06.2022, 22:56
Kasprowy 4:09, Najszybsze prawie 3:00 godziny.
XXI wiek na kolei dojechał a raczej doczłapał i do zakopanego i to tylko na kwartał, ech
obiektywny08.06.2022, 20:38
I co z buta na Krupówki? Średnio to widzę. Może PKP pozwoli zabierać rowery by ci którzy mają daleko do pracy mogli sobie podjechać na rowerze.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl