10.06.2022, 19:43 | czytano: 5686

Policja skontrolowała kierowców quadów. Znowu spory mandat

zdj. KPP w Zakopanem
"Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dzisiaj po południu w Kościelisku funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej w Kościelisku oraz Straży Parku Tatrzańskiego prowadzili działania kontrolne wobec kierujących pojazdami typu quad" - poinformowała zakopiańska KPP.
- Powyższe działania odbywają się cyklicznie zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Gminy Kościelisko. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali 9 takich pojazdów. Policyjna kontrola wykazała, że przewodnik grupy poruszał się quadem nie dopuszczonym do ruchu, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych. Natomiast jeden z pojazdów, którym poruszali się turyści nie posiadał ważnych badań technicznych - relacjonuje asp. sztabowy Roman Wieczorek.
Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. - Kolejne działania służb niebawem - zapowiada oficer prasowy zakopiańskiej Policji.


Pod koniec marca podobna akcja miała miejsce w Dzianiszu. Wtedy policjanci ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. zł - przewodnika prowadzącego wycieczkę na quadach po ścieżce rowerowej.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Tomba12.06.2022, 21:48
Może tak by się policja z Rabki zorganizowała i zrobiła taką akcję na zboczach Grzebienia, Bani, Polczakówki i Lubonia W !!!! Rozjeżdżane lasy, łąki , tereny prywatne.... czas panowie zabrać się do roboty !!! nie ma zgody na niszczenie przyrodo w okolicach Rabki!!
bez entuzjazmu11.06.2022, 14:39
Wciąż brakuje konfiskaty pojazdu jako wisienki na torcie. Taki mandat można wliczyć w koszty działalności i przerzucić koszty na amatorów "mocnych" wrażeń. Działania w dobrym kierunku ale nie zlikwidują tego cyrku. W ten sposób służby musiałyby porzucić wszelkie inne zadania by skutecznie walczyć z prymitywami. A przy konfiskacie problem rozwiązuje się sam bo w końcu przesiądą się na rowery.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl