12.06.2022, 20:44 | czytano: 6722

W Mieście pojawić się ma kolejny obiekt mieszkaniowy

zdj. Sabina Palka
NOWY TARG. Prywatny inwestor zwrócił się o zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego dla rejonu al. Solidarności, ulic Wojska Polskiego i Spokojnej oraz planowanego przedłużenia ul. Józefczaka. Chce postawić tam budynek mieszkalno-usługowy.
Chodzi o teren, który kiedyś był własnością przedsiębiorstwa energetycznego Statoil.
- Pamiętamy długoletnią batalię o lokalizację tam stacji paliw. Uchwalając miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - ta możliwość została wyeliminowana. Teraz to jest teren usługowy. Właścicielem jest obecnie prywatny inwestor, który wystąpił z wnioskiem o zmianę terenu - nie tylko na usługowy, ale na mieszkalno-usługowy. Także inny inwestor - właściciel terenu, na którym znajduje się dawna apteka na Wojska Polskiego wniósł o pewne korekty do planu - tłumaczył radnym intencyjny charakter podejmowanej uchwały naczelnik Wydziału Rozwoju i Urbanistyki Wojciech Watycha.

Jak mówił - co do szczegółów dotyczących dokładnego określenia budynku, to znaczy ustalenia czy będzie to teren mieszkalno-usługowy, czy usługowo-mieszkalny (różnica polega na proporcji), ilości miejsc parkingowych, czy wysokości obiektu - to kwestia przyszłości i zajmowania się tematem na etapie już procedowania zmian.

- Dopiero powstanie projekt zmiany i wtedy urbanista zaproponuje wskaźniki co do parkingów, potem będą konsultacje społecznie, a na końcu radni uchwalą ewentualne zmiany - wyjaśnia naczelnik.

W galerii poniżej zdjęcia terenu, który poddany ma być zmianom w mpzp.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
karaluch15.06.2022, 21:42
Niby jak przedłużyć ulicę Józefczaka? Zlikwidować dopiero co powstałą siłownię z której korzysta bardzo dużo osób i wyburzyć garaże bo prywatny inwestor (ciekawe co to za bamber) postanowił wybudować sobie mieszkania na wynajm. Za żadne skarby nie dopuścimy aby ten zakątek ulicy Wojska Polskiego zniszczyć.
kv15.06.2022, 08:01
a do parku kiedy sie wpuści deweloperke? tyle chaszczy do wycięcia, tyle miejsca do zabudowy!

co za piękna katastrofa dzieje sie na naszych oczach w tym mieście :((((((((((
Kuma14.06.2022, 14:37
mam nadzieję, że tu chodzi o teren za starą zakopianką, brak jest zdjęć tego własnie terenu, chyba że się mylę. Wtedy byłoby kiepsko.
Złośliwy somsiad13.06.2022, 15:35
Brawo, niech budują i wyplewią tą zielenine w cholere. Nie będzie miała gdzie nocami przesiadywać ta młodociana patologia. Czekam z niecierpliwością na pozytywne rozpatrzenie.
Spięty13.06.2022, 14:13
Gdzie zielony Nowy Targ? Tutaj się nie da uprawiać Polityki. Acha zapomniałem
mieskaniec Woj. Pol. 1213.06.2022, 14:00
Nie pozwolimy zabetonować jedynej zieleni w tej okolicy!!!
mn13.06.2022, 13:15
Mam nadzieję, że to nie przejdzie!!!
astmatyk13.06.2022, 06:15
KOSZMAR. Dajcie nam żyć. Tu nie ma świeżego powietrza do oddychania. Pan radny S. proszony był o nasadzenie drzew iglastych, które miałyby chronić nas od spalin z "zakopianki". Wycięto topole już kilkanaście lat temu. Teraz znikają piękne drzewa, bo komuś przeszkadzają. Nowych nasadzeń BRAK.
wlwkm12.06.2022, 22:06
No jasne, zlikwidować parki, tereny zielone, wyciąć drzewa...
A wtedy ludzi czekać będzie świetlana przyszłość i wszyscy będą żyli dostatnio.
Jarosław W.12.06.2022, 20:49
Mówi się że za komuny budowano byle jak. Ale dziś buduje się koszmarnie. Wszystko co zielone zamienia się na bloki i beton... I się dziwić że dzieci wolą w komórkę patrzeć...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl