14.06.2022, 11:40 | czytano: 9937

Nietrzeźwa 33-latka staranowała rowerzystę. Potem była agresywna i chciała uciec policjantom

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
2 promile alkoholu miała rowerzystka, 33-letnia mieszkanka Nowego Targu, która w Ludźmierzu doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym rowerzystą, a potem awanturowała się z policjantami.
Do zderzenia dwójki rowerzystów doszło w piątkowe popołudnie na jednej z ulic w Ludźmierzu. Policjanci ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce zastali załogę karetki pogotowia, która udzielała pomocy rowerzystce. Podczas rozmowy i próby ustalenia przebiegu zdarzenia, kobieta zaczęła się agresywnie i arogancko zachowywać. 33-latka z Nowego Targu chciała również uciec z miejsca zdarzenia. W stosunku do kobiety policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego, aby kontynuować podjętą interwencję.
Bardzo szybko wyjaśnił się też powód zachowania kobiety. Okazało się, że podczas jazdy na łuku drogi zjechała do lewej krawędzi jezdni i zderzyła się prawidłowo jadącym rowerzystą. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia i okazało się, że 33-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W wyniku zderzenia tylko kobieta odniosła powierzchowne obrażenia, jednak odmówiła skorzystania z pomocy medycznej.

Dalsze czynności w sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości prowadzi nowotarska komenda. Za popełnione wykroczenia grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 2500 złotych. Można też orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
115KM14.06.2022, 18:45
Nie ma zmiłuj dla pijanych kierowców. Kary coraz wyższe i nadal jeżdżą po pijanemu. Może upublicznienie wizerunku i danych byłoby najlepszym "straszakiem".
pijani precz z dróg14.06.2022, 13:10
Podpowiadam poszkodowanej, ze bez trudu może uzyskać od sprawczyni wieloletnią rentę. To będzie najlepsza nauczka dla tej skrajnie nieodpowiedzialnej kobiety i jej ewentualnych nasladowców, gdy co miesiąc będzie musiała bulić za swój "wyczyn".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl