24.06.2022, 15:47 | czytano: 4806

Komunikacyjny paraliż Zakopanego (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Przejazd przez Zakopane od kilku dni stanowi wielkie wyzwanie. Wszystko przez korkujące się ulice. Miejscowi kierowcy mówią, że to wina zbyt wielu prac drogowych. - Kto to widział, żeby tyle ulic naraz było remontowanych? - pyta się kierowca taksówki, który już 20 minut próbuje przejechać przez ul. Nowotarską. - Te prace powinny być rozłożone w czasie - dodaje.
W Zakopanem prowadzone są obecnie prace związane z wymianą krawężników oraz chodnika przy ul. Jana Kasprowicza. Pojawiły się także prace na ul. Nowotarskiej. Do tego zamknięte są Chramcówki, gdzie wymieniany jest asfalt, ul. Ks. Stolarczyka, która jest poszerzana oraz ul. Za Strugiem. Zamknięty został także zjazd z ul. Nowotarskiej na Al. 3-Maja z pomięciem ronda Solidarności.
Zapytaliśmy wiceburmistrza, czy tych prac nie dało się lepiej zaplanować - tak, aby kierowcy nie musieli stać w gigantycznych korkach. - To już jest rozłożone w czasie. Te remonty są tak zszyte, aby przed latem udostępnić drogi wszystkim użytkownikom. Musimy pamiętać, że wakacje zaczynają się od piątku. Chramcówki, gdzie obecnie prowadzone są prace zostaną zalane warstwą ścieralną. Trzeba będzie jeszcze namalować oznaczenie poziome, czyli linie i oznaczenie pasów. Remont na ul. Ks. Stolarczyka też zakończy się przed 10 lipca - zaznacza Tomasz Filar.

Mieszkańcy, którzy mają już dość objazdów i stania w korkach mówią, że skończą się korki związane z remontami, a zaczną te spowodowane dużym ruchem turystycznym.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Baca 129.06.2022, 20:16
Korki w mieście dopiero się zaczną. Od roku trwa przebudowa ronda w okolicy dworców i zamiast usprawnić przejazd wielkiej ilości samochodów, jezdnie zostały zwężone do granic możliwości. Większy autokar ma wielki problem z pokonaniem serpentyn na tym rondzie nie mówiąc już o kilku przejściach dla pieszych, które zgodnie z obecnymi przepisami o ruchu drogowym , skutecznie zablokują przejazd jakiegokolwiek pojazdu.Ciekawi mnie ile łapówki dostali projektant i osoba zatwierdzająca ten bubel.
dobra rada i od dziada25.06.2022, 12:34
@pod rozwagę władz: A co ma ten burmistrz zrobić , skoro zaniedbania ze wszystkim , z hałasem , który nikomu nie przeszkadza zrobić? Moim są szybkie proste rozwiązania problemu ze starym misatem , ale tza chcieć . Takim dostępmnym rozwiązaniem to szybka obwodnica , drugie co może burmistrz zrobić to w starym mieście ruch jednokierunkowy od rond prowadzącego do Kościeliska i przez ul. Nowotarską , Kościeliska i Skibówki do Krzeptówek . Będzie krzyk , a nich będzie przez tydzień , dwa i trzy, ale uspokoi się ruch w mieście i wszyscy zaczną Burmistrza chwalić , a nie wieszać będą na nim nikogo .Znacznie bardziej ingerującym rozwiązaniem byłoby ograniczenie ruchu w Centrum Zakopanego , bo byłaby to rewolucja , anie ewolucja . Niemniej nie ma wyjścia , coś musi się zacząć robić, bo inaczej w Zakopanem Burmistrz będzie musiał rozbudować szpital o oddział psychiatryczny i oby nie musiał w nim zatrudniać dr Maćka Jachymiaka , bo jest wolny , bez etatu .
pod rozwagę władzy Zakopanego25.06.2022, 10:41
Nie tylko komunikacyjny- całkowity paraliż Zakopanego . dziwi mnie fakt ,że jeszcze nie wszyscy potencjalni klienci zrezygnowali z przyjazdu do tego badziewia i jeszcze tu ciągną . paraliż , ciężkie pojazdy, gruszki z betonem , wszystko co się rusza wali z każdej strony na ciasne ronda, powodując ogromny kurz, hałas niesamowity , dziurawe drogi w centru miasta powodują to ,że ciągnące przyczepy pojazdy powodują taki hałas ,że nie da się wytrzymać. Motocykle , harlejowate i te ścigacze na Nowotarskiej ,Kościeliskiej i Skibówkach , czyli w zabytkowym OLD Stadt , wywołują niesamowity hałas, a tu rzekomo jedynie 40 km/h , nikt tego nie przestrzega, każdy wali ile pedał pod nogą pozwala , albo stoi od Małej Łąki do Ustupu. To prawdziwy obraz Zakopanego . Zgroza? Panie Burmistrzu rób Pan coś z tym , bo za chwilę nie będzie Pan miał gości w tym mieście widmo .
takitam.25.06.2022, 09:52
ktory to juz rok takie problemy zokopiany maja? ciasne uliczki, 3-5 razy wiecej autek niz na codzien. sezon turystyczny prosze panstwa sie zacza!!! czegos nie kumata?
Mieszkaniec Stolicy Tatr25.06.2022, 08:22
Pomału musimy zacząć myśleć o budowie obwodnicy Zakopanego, gdyż ruch turystyczny będzie z roku na rok wzrastał.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl