28.06.2022, 12:30 | czytano: 3276

Bez Złotych Baszt, ale z wysokimi miejscami na festiwalu w Kazimierzu Dolnym

Orawianie w Kazimierzu Dolnym. Fot. UG Lipnica Wielka
W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, z udziałem instrumentalistów, zespołów i śpiewaków z naszego regionu, odbył się prestiżowy 56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.
W kategorii Kapel jedno z trzech pierwszych miejsc przyznano muzyce zespołu Orawianie z Lipnicy Wielkiej, drugie muzyce Białdunajcan z Białego Dunajca i muzyce Długopolskich z Dzianisza.
W rywalizacji Zespołów Śpiewaczych pierwsze miejsce udało się wywalczyć grupie śpiewaczej Jedla z Ratułowa, drugie miejsca - grupom śpiewaczym z Jurgowa i zespołu Śwarni z Nowego Targu.

Nagrodę pierwszego stopnia w kat. Mistrz-uczeń otrzymali Jakub Rusiecki z synem Jakubem z Rabki-Zdroju.

Wśród Instrumentalistów przedstawiciele naszego regionu nie zdobyli żadnych nagród ani wyróżnień. Natomiast Katarzyna Stanuch z Zakopanego wywalczyła drugie miejsce wśród Solistów Śpiewaków.

Wyróżnienia w swoich kategoriach zdobyli Mirosława Zaziąbło-Hubiak z Tylmanowej z uczennicą Oliwią Chrobak oraz grupa śpiewacza Białudunajcanie.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
podhalanin28.06.2022, 12:47
W konkursie udział wzięło 27 kapel, 36 zespołów śpiewaczych, 17 instrumentalistów, 30 solistów śpiewaków oraz 26 grup w konkursie "Mistrz i Uczeń", łącznie 650 artystów ludowych z 13 województw. Brawo nasi !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl