28.06.2022, 15:33 | czytano: 13451

Nowy Targ: wykonawca chce od powiatu więcej pieniędzy za budowę

Fot. Podhale24.pl
Pojawiły się problemy związane z budową nowej siedziby Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu.
Firma, która na zlecenie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu buduje nową siedzibę "Sokoła" za szkołą specjalną przy ul. Jana Pawła II, zwróciła się do powiatu z wnioskiem o przesunięcie terminu zakończenia pierwszego etapu. Zarząd powiatu wyraził na to zgodę, ale starosta Krzysztof Faber zapewnia, że nie wpływa na to ostateczny termin zakończenia budowy, który pozostaje bez zmian.
Wykonawca chce także większych pieniędzy za prowadzone prace. Starosta Faber powiedział na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego, że otrzymał od wykonawcy informację, iż koszty wykonania zadania wzrosły o 3 mln zł. - To nie jest prosta sprawa – powiedział starosta. - Nie będę wchodził w niuanse, ale musimy siąść i porozmawiać z prawnikami i zamówieniami publicznymi. Ustawa przewiduje taką możliwość, dopłaty, ale wykonawca musi m.in. udowodnić, że poniósł stratę. Faktura będzie badana i dopiero wtedy zarząd będzie się zastanawiał, co z tym zrobić - dodał.Koszt inwestycji według przetargu to ok. 28 mln zł. Inwestycja obejmuje przygotowanie projektu i budowę nowej siedziby „Sokoła” wraz z salą gimnastyczną. Firma ma na zakończenie prac czas do przyszłego roku.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
rodzic11.07.2022, 20:55
I oby nie została ukończona!!!A starostwo nie było wypłacalne!!! I oby wszystko co powstało, zostało zrównane z ziemią!!!Zabrali wszystko uczniom i dzieciakom, a dyrekcja...no cóż zostawię to bez komentarza!!! Wszyscy rodzice, którzy tam mają swoje pociechy, wiedzą o czym mówię!
Zbooj30.06.2022, 07:47
Teraz firma Complex obsługująca tą inwestycję chce pieniędzy, ale do przetargu podała najniższą kwotę za budowę. 6 z 8 startujących firm podało oferty 30-35 milionów a Ci cwaniacy 25 milionów. Także wychodzi jak zwykle, że najtaniej to nie znaczy najlepiej.
loko29.06.2022, 20:26
Do: @Osiol - lokomotywy!
avivat29.06.2022, 09:30
Nie opłaca się budowlańcom startować do takich przetargów. Potem tylko płacz i zgrzytanie zębów, patrząc na wzrost cen materiałów i usług. A jak się zdecydował to na własne ryzyko.
Osiol28.06.2022, 22:40
Do nowotarzanin
Ależ ogarniam studiować nie trzeba...
Dziwi mnie ze ktokolwiek będzie szukał,, strat''u przedsiębiorcy przy takich podwyżkach można dalej tym tokiem iść zabrać mu cały zysk i udowodnić ze straty niema jest tylko brak zysku, a brak zysku to nie strata
Co do wymienionych radnych i burmistrzów prezydenta posłów nawet,, jaszczembiowi'' pensja o 100proc..... reszty po podwyżkach ....szkoda pisać... Dostali 100 proc podwyżki czyli państwo zdaje sobie sprawę w jaką inflację nas wpędziło więc zdziwienie jakiegokolwiek urzędnika uważam za.....
Jak rozróżniasz powiat od miasta a to od gminy to
Wyszukaj 5 produktow które wzrosły,, tylko''o podana stawkę inflacji przez warszawski rząd no co wzrosło tylko o 15proc
nowotarżan28.06.2022, 18:06
"Sokoła" nikt przenosić nie będzie, bo on był, jest i będzie na Placu Słowackiego. Przenosi się nowotarskie Technikum nr 3 wraz z przydatkami tworzącymi Zespół Szkół nr 1 im. W. Orkana. "Sokół" zostaje na swoim miejscu, ale co w nim będzie to wielkie pytanie, na które jako rodowity chciałbym znać odpowiedź.
Nowotarżan28.06.2022, 17:27
Do osioł - to jest sprawa Starostwa, a nie Urzędu Miasta i Burmistrza... Widzę, że nie ogarniasz tych dwóch instytucji ale czego oczekiwać po osobie o takim niku...
Osiol28.06.2022, 15:44
To jest prosta sprawa.... Na tej podstawie radnym burmistrzom dano 100proc podwyżki więc czego tu nie rozumieć???
Czy udawać....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl