01.07.2022, 14:02 | czytano: 3830

Pożegnanie długoletniej dyrektor szkoły w Poroninie - Zofii Chowaniec

zdj. UG Poronin
Zofia Chowaniec, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie po 40-latach pracy, odchodzi na emeryturę. Oficjalne podziękowania za pracę złożono jej podczas sesji Rady Gminy Poronin. Wręczono też nagrody nauczycielom - ks. dr Sławomirowi Filipkowi i Jackowi Kuciowi oraz uhonorowano wybitnego ucznia - Mateusza Bobaka.
- Składam pani serdeczne podziękowania oraz wyrazy szczególnego szacunku i uznania za 40 lat wspaniałej, wyjątkowej, pełnej pasji pracy nauczyciela, wychowawcy, dyrektora szkoły. Dziękuję za trud włożony w dbałość o dobre imię szkoły w Poroninie oraz wysoki poziom nauczania, za wskazywanie właściwych standardów i wzorów. Dla wielu uczniów jest pani Mistrzem i Przewodnikiem - mądrym, cierpliwym, inspirującym, motywującym do pracy, odkrywającym talenty, objaśniającym świat i jego wartości – mówiła Anita Żegleń, wójt Gminy Poronin.

Ks. dr Sławomir Filipek i Jacek Kuć - nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie otrzymali na Gminy Nagrody Wójta Gminy Poronin.


źródło: Urząd gminy Poronin, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl