02.07.2022, 17:00 | czytano: 4748

Powiat nowotarski wyróżniony za edukację

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Powiat nowotarski znalazł się wśród laureatów Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”. Nagrody i wyróżnienia odebrali wicestarosta Bogusław Waksmundzki i dyrektor Powiatowego Centrum Oświaty Marta Skawska, przyznane podczas Gali Finałowej, która odbyła się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji”, trwającego od 2011 roku, jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.
- Po raz kolejny to wyróżnienie pokazuje, że słusznie od wielu lat inwestujemy w powiatowy system edukacji - mówi wicestarosta nowotarski. - Wszyscy dobrze wiemy, jak wielki wpływ na jakość życia oraz rozwój osobisty i zawodowy młodzieży, mieszkańców ma oświata. Całe środowisko edukacyjne, nauczyciele, uczniowie, rodzice i cała szkolna kadra dba o rozwój naszych uczniów. To dzięki naszej wspólnej pracy w powiecie nowotarskim jest to wyróżnienie. W tym miejscu wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję. Cieszę się, że nasze działania oświatowe kolejny raz zostały docenione przez specjalistów – podkreśla Bogusław Waksmundzki.

Powiat nowotarski łącznie podczas tego wydarzenia zdobył kilka wyróżnień – certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji oraz tytuł "Lider jakości kształcenia"- wyróżnienie to otrzymują samorządy, które w sposób szczególny troszczą się o podnoszenie jakości nauczania w szkołach i placówkach, dla których są organami prowadzącymi oraz mogą być pod tym względem wzorami do naśladowania dla innych.

Z kolei sam Bogusław Waksmundzki, odpowiedziany w starostwie za edukację, został uhonorowany medalem „Samorządowiec społecznie zaangażowany” za szczególne osobiste zaangażowanie i całokształt działań w kreowaniu polityki edukacyjnej w powiecie. Dyrektorka Powiatowego Centrum Oświaty Marta Skawska otrzymała wyróżnienie - Menedżer Sukcesu w Oświacie. Wyróżnienia otrzymują osoby zajmujące się oświatą w urzędach, które wyróżniają się wiedzą, doświadczeniem, kompetencjami i zaangażowaniem w wykonywaniu własnych zadań zawodowych, przyczyniając się w ten sposób do wzorowej realizacji polityki oświatowej JST.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
sss03.07.2022, 14:33
Chodzi tutaj o ilość godzin z religii i katechetów? Ze gdyby najlepsi kościółkowi na Podhalu? I to za płatny certyfikat?
Sc0sli0sis03.07.2022, 12:35
Cytat z druku zgłoszenia:
[...]Oświadczam, że w przypadku uzyskania certyfikatu ?Samorządowy Lider Edukacji? uregulujemy opłatę określoną w par. 24 Regulaminu Programu [...] i wszystko jasne
przedsiębiorca03.07.2022, 09:49
Firmom proponuje się wykupienie certyfikatów jakości (tj. dyplom, statuetka, wpis do rejestru na rok i po roku znowu- chodzi o wyłudzanie kasy od ludzi) więc kto wie, czy tu nie jest podobnie :)
przedsiębiorca03.07.2022, 09:49
Firmom proponuje się wykupienie certyfikatów jakości (tj. dyplom, statuetka, wpis do rejestru na rok i po roku znowu- chodzi o wyłudzanie kasy od ludzi) więc kto wie, czy tu nie jest podobnie :)
Osiol02.07.2022, 18:10
A kto od 2011 roku stoi za programem.... Czy to ministerstwo edukacji czy prywatna fundacja czy firma,, krzak''dającą certyfikaty,, super firma' ' jakoś tę info pominięto
Gdyby było ministerstwo to nagrody w W-wie... A tu gdzieś na prowincji....
Kto stoi za,, programem''
Waldi02.07.2022, 17:29
Czy to ten ranking, za który trzeba wpłacać daniny, a potem uroczyście otrzymuje się dyplom? Czyżby tego nie było już w gminach?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl