05.07.2022, 01:52 | czytano: 9518

Strażacy pożegnali swojego druha (zdjęcia)

zdj. Tomasz Budz
W Trybszu odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Bogumiła Łojka. W ostatniej drodze Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej towarzyszyło mu setki osób, w tym orkiestra, poczty sztandarowe i ponad stu strażaków z terenu całego województwa. Na uroczystości pożegnać swojego druha i oddanego działacza społecznego przybyli również minister Edward Siarka, przedstawiciele województwa małopolskiego, gminy Łapsze Niżne, Państwowej Straży Pożarnej i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
- Bogdan nigdy nie prosił o nic dla siebie, zawsze wszystko dla innych, dla wsi, dla ludzi, zawsze bezinteresownie – wspominał zmarłego minister i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa małopolskiego Edward Siarka.
Wielkie oddanie, zaangażowanie i bezinteresowna działalność na rzecz społeczności lokalnej i Ochotniczych Straży Pożarnych sprawiły, że Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski decyzją Zarządu Województwa nadał śp. Bogumiłowi Łojkowi Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski. Odznakę wręczył radny Sejmiku województwa małopolskiego Stanisław Barnaś.

"Odszedłeś za szybko, o wiele za szybko. Trudno się z tym pogodzić (…) przygotowałeś do służby całe pokolenie strażaków i chcemy Ci obiecać, że będziemy kontynuować Twoje dzieło i nie zmarnujemy tego, czego nas nauczyłeś (…) Chcemy, żebyś był z nas dumny” – pożegnali z bólem swojego Prezesa strażacy z OSP Trybsz.

Bogumił Łojek był Prezesem OSP w Trybszu od 21 lat. Był również Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w latach 2009-2016, a także reprezentował strażaków w zarządzie Związku OSP na szczeblu powiatowym. Zmarł nagle w wieku 53 lat. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Trybszu.

mat. nadesłany, zdj. Tomasz Budz
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl