05.07.2022, 13:35 | czytano: 5139

Trzy duże inwestycje na Spiszu za 13 milionów złotych

Fot. Urząd Gminy Łapsze Niżne
Gmina Łapsze Niżne podpisała umowę z firmą budowlaną z Łopusznej na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie, remont konserwatorski czworaka w Falsztynie i rozbudowę Domu Strażaka w Niedzicy.
Umowę z przedsiębiorcą Markiem Głową podpisał wójt Jakub Jamróz. Koszt prac to ponad 13 mln zł, z czego prawie 9,5 mln zł gmina pozyskała z programu Polski Ład.
Inwestycje mają zostać wykonane do jesieni 2024 roku.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
jak to jest?15.08.2022, 10:01
xyx @ inwestycje (widmo) świetnie Gmina buduje ale tylko na zdjęciach! No przykładem może być Niedzica. Jeśli wójtowi jednak uda się coś zrobić dla mieszkańców Niedzicy oczywiście jeśli radni pozwolą a z tym różnie bywa.To tak Mu ego skoczy że do dziś nie odpuści! Nie wiem czy to zaleta czy wada wójta? Nie wiem też skoro są te miliony jest wykonawca to dlaczego nie zaczęto inwestycji? A może to kolejna inwestycja widmo? Coś jest jednak nie tak w tej gminie!
xyx11.08.2022, 11:00
Jak zwykle w tej Gminie bywa teoretycznie już się buduje praktycznie nic.... i tak wiele inwestycji powstało? Przypomnę... bio gazownia ,tor saneczkowy, sortownia śmieci, rozlewnia gazu, jakaś produkcja peletu, wyciąg krzesełkowy i wiele inwestycji widmo i to co jest dziwne właśnie w Niedzicy! A co po tym wszystkim pozostało każdy widzi. (smrodek i nic więcej)!
myślący!04.08.2022, 12:14
Mało kto z mieszkańców się orientuje że Gmina jest bezwstydnie rozgrywana! Znowu nasz zapyziały grajdół jest teatrem. Inwestycje w Gminie to jednak wielka loteria kto więcej wyrwie, nie ważne w jaki sposób czy taka inwestycja ma sens czy też nie ! Tymczasem radni gryzą się między sobą sterowani przez radnych antygonistów z tylnego fotela. Kto jednak jest zorientowany w tym bagienku to wie o co chodzi! Mam jednak nadzieję że w roku wyborczym społeczeństwo jednak się obudzi! Wtedy nie którym z ,,tych wielkich,, uśmiech z twarzy zniknie i to bezpowrotnie!!!!! Wszystko w rękach wyborcy tak albo nie dla takich rządów!
w........mieszkaniec03.08.2022, 15:26
@ budowniczy? Też jestem ciekawy który radny odważy się postawić na sesji pytanie? No właśnie co te ł.... gminne.... jakie to inwestycje zrobiły w 2022 roku w Niedzicy! Jakie inwestycje pytam tylko o jedną inwestycje? Zebrań wiejskich już nie ma bo i po co jak się nic nie robi tylko obiecuje! Prawda jest taka że nie ma się czym chwalić no może głupimi nie trafionymi pomysłami radnych. Kryzys energetyczny a Oni oświetlają boiska sportowe no czy to jest normalne? Jednak na chamstwo trzeba odpowiadać chamstwem nie ma innej możliwości!
budowniczy?25.07.2022, 18:55
Wybudują? Pytanie tylko kiedy i czy zdąży? Wójt owszem buduje jakieś tam kurniki w Kacwinie i pieje na fejsie z zachwytu! Oby to tylko nie budował tak jak buduje wszystkie inwestycje w Niedzicy. Bo tu akurat nie ma się czym chwalić! Nie są też bez winy radni te ł**** gminne ale pożyjemy to zobaczymy! Tu nie może być mowy o żadnej kulturze na chamstwo trzeba odpowiadać chamstwem!
dziadek15.07.2022, 09:38
młody! Muszę cię zmartwić nigdy nie należałem do żadnej partii! Wiele w swoim długim już życiu widziałem i przeszedłem dlatego jestem ostrożny. Tobie też radzę wiara tak ale fanatyzm już nie! Myślę że to kiedyś zrozumiesz.
młody13.07.2022, 08:40
Ejże dziadek a Ty czasem nie zasilałeś swoją osobą szeregi tej partii? Bo jak widać świetnie znasz na jakich zasadach funkcjonował PRL! Rozumie że to wszystko przeżyłeś na własnej skórze i stąd ta wiedza i rzecz jasna pewne obawy. Maryn też ma jakieś obawy,wyrazy współczucia dla tej inwestycji pytań coraz więcej odpowiedzi mgliste!
ja tego nie ogarniam07.07.2022, 12:30
bywalec@ ? Jak to Wójt tyle dróg buduje w Kacwinie, Frydmanie, Łapszance nawet mosty zaczyna już budować to trzeba korzystać z nowo wybudowanych dróg chyba po to są budowane! Widać droga Groń Niedzica nie jest taka ważna.Do Niedzicy można dojechać innymi drogami przez Dębno , Krośnice wybór należy do użytkownika! Znasz przysłowie " koń ma duży łeb niech się martwi" dlatego szkoda się martwić bywalec nie twój koń i nie twój wóz! Niech się martwi powiat.
dziadek07.07.2022, 10:19
Ewa ? Nie wiem o co Ci chodzi ale to piękne zdjęcie. Przypominają mi się stare dobre czasy rodem z minionego już okresu PRL. Rączka robotnika wita pana kierownika i radosny uśmiech na twarzy! Propaganda sukcesu wraca jak bumerang jeszcze nic nie zbudowano ale to już sukces. Może wreszcie coś konkretnego gmina zbuduje.Trzeba mieć nadzieję i być dobrej myśli!
bywalec06.07.2022, 09:02
no tak- zbliżają się wybory to trzeba łechtać Frydman i Niedzicę , a droga powiatowa Groń- Niedzica się sypie,a jak będzie wyglądać po otwarciu nowego mostu w Trybszu?
?06.07.2022, 09:01
Oj Jasiek ciemny ten Spiski lud chyba to jednak gorzka prawda. Co się to dzieje że nic się nie zmienia? To że Niedzica niszczeje to fakt ale cała gmina jest daleko za murzynami to też żadna nowość! Już dawno ze szkołami w gminie powinien być zrobiony porządek. Pytanie tylko kto wójt radni ma przeprowadzić reformę w szkołach? Jakoś czaro to widzę przy ich wiadomościach na temat szkolnictwa!
Mróz06.07.2022, 08:45
Ta gmina z tym kimś ze zdjęcia z prawej już tak nisko upadła ze szok w trampkach. Ale dzieciak się cieszy i zdjęcia sam wysyła bo co my zostało poza pobieraniem pensji
kto tu winien?06.07.2022, 06:47
Nikt ! Co sobie wybraliście to macie! Teraz czekać do czasu aż ich ponownie wybierzcie? Taka władza w gminie to skarb! Przecie to rodzinna gmina to o co chodzi? Niedzica już jest 100 lat za murzynami a z radnymi, p.Jamrozem i p.Majerczakiem to może i 200lat ładne jutro nas czeka z taką wadzą!
wk.......mieszkaniec!!!!!!!!06.07.2022, 05:54
Napisałem konkretnie i na temat co sądzę o wpisie Misiowo tylka na tej stronie! Mam już dosyć tego skomlenia, biadolenia na temat czego to się nie buduje w Niedzicy. A w sumie g*****się buduje!!!! Nie jest to tylko moje zdanie w tym temacie! Jedno wiem że prawda boli niektórych ale cóż prawda jest bolesna! Szkoda jednak że prawda ma tak pod górę. Nie mogę napisać co leży mi na wątrobie bo to nie przejdzie przez moderatora jak poprzedni mój wpis. A co pisze Nikt też nieprawdę pisze?

Wystarczy ubrać swoje myśli w słowa bez wulgaryzmów - i przejdzie. Moderator.
Nikt05.07.2022, 21:37
A wodociągi gdzie? Gazociąg??? 21 wiek a Niedzica niszczeje i daleko za murzynami!!
Jasiek05.07.2022, 20:37
Za komuny jak wszystko drożało,a inflacja szalała, propaganda głosiła - lokomotywy potanialy -. Nic nie zmieniło. "Ciemny lud to kupi"
Ewa05.07.2022, 18:21
Pięknie uśmiechnięci.Przed czy po?
Misiowo tylka05.07.2022, 17:27
Budujemy Centrum Kongresowe w Niedzicy, by zamknąć szkołę w Kacwinie.....
Podobno chcą zamknąć świetlice, lampy uliczne gasić bo Wójt nie ma pieniędzy na swoją wypłatę.......
Maryn05.07.2022, 14:00
Wyrazy współczucia dla Frydmana, Falsztyna i Niedzicy od boisk w Gronkowie i Łopusznej.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl