08.07.2022, 11:03 | czytano: 3137

Zmiany we władzach województwa

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, powołał Ryszarda Pagacza na stanowisko I wicewojewody małopolskiego. Obowiązki II wicewojewody małopolskiego objął Mateusz Małodziński.
- Skala zadań, które na co dzień realizuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, jest bardzo szeroka. Stale pojawiają się nowe wyzwania, choćby związane z pomocą uchodźcom wojennym z Ukrainy, ale też kolejnymi rozwiązaniami systemowymi i programami rządowymi, których wdrożenie koordynujemy. Z pewnością niejedno wyzwanie pojawi się jeszcze w związku z walką z COVID-19. Dlatego wzmocnienie małopolskiej reprezentacji rządu w terenie jest niezwykle ważne. Serdecznie gratuluję panu Ryszardowi Pagaczowi objęcia funkcji I wicewojewody, a panu Mateuszowi Małodzińskiemu dołączenia do naszego zespołu w roli II wicewojewody. Jak zawsze powtarzam – razem jesteśmy silniejsi. Nominacja Pana Premiera Morawieckiego to dowód zaufania i szczególne wyróżnienie, zaś służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej jest dla nas wszystkich najwyższym zaszczytem – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Ryszard Pagacz od 2020 roku pełnił obowiązki II wicewojewody. Z kolei Mateusz Małodziński to nowa postać we władzach województwa. II wicewojewoda małopolski urodził się 17 maja 1983 roku w Tarnobrzegu. Obecnie mieszka w Krakowie. Wykształcenie zdobył w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jarosławiu na kierunku turystyka i rekreacja (licencjat), które następnie rozwijał na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Instytucie Przedsiębiorczości, na kierunku zarządzenie w turystyce i sporcie (magisterium). Uczęszczał również do Kingsborought Community College w Nowym Jorku, gdzie poszerzał znajomość języka angielskiego. W swoim doświadczeniu zawodowym ma m.in. prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Od 2015 do 2019 pracował w Kancelarii Sejmu RP jako doradca Wicemarszałka Sejmu. Następnie – w latach 2019-2022 – był akredytowanym asystentem w Parlamencie Europejskim. W ostatnim okresie ponownie związany z Kancelarią Sejmu RP, gdzie pełnił stanowisko doradcy Wicemarszałka Sejmu. Wśród swoich zainteresowań wymienia m.in. taniec oraz sport, w tym sporty walki.

- Każde moje doświadczenie osobiste, jak i zawodowe nauczyło mnie, że najważniejsi są ludzi. Dlatego zawsze stawiam na pracę zespołową, dobrą komunikację, kreatywność i współpracę. Jestem przekonany, że te zasady sprawdzą się także w tej nowej roli, jaka została mi powierzona – dodaje II wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Źródło: MUW, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Co ja bym bez was zrobił08.07.2022, 20:31
To zdaje się Kukiz śpiewał: "Jak ja was k..... n......."
dolina białego08.07.2022, 17:34
Wojewodów nigdy za wiele, trzeba pomnażać dobrobyt... i klepać pozwolenia na deweloperki.
ciemny lud08.07.2022, 12:08
Sami fachowcy ....turystyka i rekreacja
Osiol08.07.2022, 11:31
2gi wicewojewoda.... To teraz oczekujemy na trzeciego a co nie stać nas i podwyżki podatków lub dodruk....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl