09.07.2022, 16:33 | czytano: 3746

Rabka-Zdrój: będą tanie mieszkania dla seniorów

Najpierw rozbiórka, potem budowa. Fot. Piotr Kuczaj
26 mieszkań modułowych, jedno i dwuosobowych, zostanie wybudowanych na gminnej działce w Chabówce. Gminie Rabka-Zdrój udało się nakłonić do inwestycji Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, zajmujące się budownictwem senioralnym.
- To tzw. budownictwo senioralne, o które staraliśmy się bardzo długo i udało nam się pozyskać środki. Otrzymała je również gmina Rumia nad morzem, więc tylko dwie miejscowości otrzymały to dofinansowanie - tłumaczyła na sesji rady miejskiej wiceburmistrz Małgorzata Gromala. Rada przeznaczyła 30 tys. zł na opracowanie dokumentacji rozbiórki budynku, na gruzach którego powstanie osiedle. - Po naszej stronie jest tylko przygotowanie działki pod budowę tego budynku. To ma być budynek senioralny, jedne pokoje będą przygotowane dla dwóch osób, drugie dla jednej osoby. To budownictwo pasywne, kontenerowe, w całości finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, zajmujące się budownictwem senioralnym. NCBR sam wyłania wykonawcę i wszystkie koszty oni ponoszą. Jest to w 100 procentach finansowane przez państwo. Po naszej stronie jest tylko zagospodarowanie terenu, parkingi, wjazd. Innej lepszej okazji nie ma.
Miasto ma przekazać gotowy teren do grudnia, a budynki mają powstać na wiosnę.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
pol27.07.2022, 20:34
Artykuł o mieszkaniach ,a komentarze o Ukraińcach.Co na to admin,zawsze zwraca uwagę,jak ktoś pisze nie na temat.A dzisiaj ktoś go uciszył albo sobie zaspał.
baciok i osioł10.07.2022, 19:38
Spod której onucy żeście wypadli???Wasze komentarze są na poziomie rynsztoka...Poza tym poczytajcie sobie wydawnictwo "Wołyń oszukany",filozofowie od siedmiu boleści.
baciok@10.07.2022, 17:10
Kto ma honor, czci pamięć rodaków, przypomina o zbrodniach zbirów z UPA nazywany jest ruskim trolem, onucą.
Tak że nick Syberia nie wypowiadaj, się urągasz pamięci naszych RODAKÓW.
Podejrzewam że jesteś czcicielem/ką Bandery.
Nikt nikogo nie podburza, takie są fakty.
Więcej brzydkich słów nie będę rzucał.
Jutro jest test dla władz, dla opozycji czy idą z POLAKAMi czy dla jakiegoś interesu pominą DZIEŃ 11 lipca.
jeszcze Polska...?10.07.2022, 12:58
"Uchodźcy z Ukrainy będą mogli liczyć na dodatkową pomoc polskich władz. Minister ds. integracji społecznej Agnieszka Ścigaj w rozmowie z Polską Agencją Prasową zdradziła, że rząd pracuje nad nowym programem w tym zakresie. - Strategia zakłada przygotowanie z samorządem niedrogich mieszkań komunalnych - stwierdziła przedstawicielka koła Polskie Sprawy.

Zdaniem Ścigaj wejście w życie przepisów jest konieczne by przybysze zza wschodniej granicy "zaczęły się w miarę usamodzielniać". Tymczasem wysokość czynszu w dużych miastach może być przeszkodą."
Osiol10.07.2022, 12:45
Ej syberia
Nie zapominaj ze U nie wyszedł drugi,, Wołyn '' w 2014 w Dombasie do dnia dzisiejszego mówiących po rosyjsku wszystkich by zakopali...(to po dziadkach we krwi)
Oni mają pustkę jest tylko bandera i nic wiecej
Syberia10.07.2022, 12:00
Osioł sceptyk i baciok: sprytnie podburzacie opinię publiczną przeciw ludziom których morduje Putin. Stanęliście po stronie onuc.
Sceptyk10.07.2022, 11:27
Macie rację i 11 lipca starannie przygladajcie się tym wszystkim gościa zza wschodu jak będą się zachowywać i co powie ambasador UK bo już powiedział co mysla o was że Polska to jest jak 3 rzesza albo Rosja Stalina a Polaczki dalej brna w to bagno i wszelaką pomoc inne kraje zachodu wpuściły co prawda parę tys tym ukrów do siebie ale siedzą w obozach i nie wychylają nawet nosa z nich.A tutaj wszystko na odwrót nawet zbiórki są na broń dla nich że już zebrali ponad 9 milionów jak by nie było ważniejszych problemów zaraz gazu prądu węgla brakuje i na dodatek we wrześniu wszystkich nas będą chcieli zamknąć i sprycowac
baciok@09.07.2022, 19:58
Nick Osiol
Kto przejmie? Nasi przyjaciele z UA. Przecież każda Gmina ma zapewnić pulę darmowych mieszkań dla emigrantów z UA. O tym mówiła niejaka nowa minister ds integracji POLSKI i UPA Pani Ścigaj. A nasi młodzi POLACY mają się zakredytować i z....za miskę ryżu( według Premiera Mateusza Morawieckiego).
Przypomoinam wszystkim patriotom że 11 lipca jest Dzień pamięci ludobójstwa na POLAKÓW na Kresach Wschodnich przez zbirów banderowskich i morderców UPA.
PAmiętajmy o naszych RODAKACH.
Więcej nie piszę bo podeirzewam że komentarz mógłby nie przejść, ale krew mi się burzy na pewne fakty jak jesteśmy robieni w bambuko.
Osiol09.07.2022, 17:14
A kto zajmie mieszkania po seniorach jak tych przesunie się do,, chowu '' klatkowego

Czyżby program nowej pani minister zagospodarowania,, pustostanow''na prowincji i zamiast zmiany prawa(wywłaszczeń i przymusowych lokatorów na piętro) tworzenie getta dla seniorow
I nie budynki mają powstać na wiosnę.... Tylko kontenery postawia na wiosnę dla zadłużonych seniorów (węgiel......) ... W dokumentach najmu powinna być odrazu oddłużenie i odwrócona hipoteka he he he he he
Orzewanie oczywiście na,, tani prąd'' w kontenerach...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl