12.07.2022, 12:47 | czytano: 16899

Zmarła 9-latka potrącona przez samochód

Fot. Piotr Korczak
Przed południem zakopiańska policja otrzymała informację o śmierci 9-letniej dziewczynki, turystki z województwa opolskiego, potrąconej wczoraj wieczorem przez samochód w Kościelisku.
W poniedziałek około godz. 19. na drodze wojewódzkiej w Kościelisku kierowca samochodu osobowego Nissan Qashqai potrącił 9-letnią dziewczynkę. Jej obrażenia okazały się ciężkie. Już na miejscu była reanimowana. Karetka pogotowia zabrała ją do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy, zmarła. - Przed południem otrzymaliśmy informację, że nie udało się jej uratować - mówi asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Do godz. 1 w nocy biegły ds. ruchu drogowego i technik kryminalistyki badali miejsce zdarzenia. Śledztwo wyjaśni okoliczności i przyczyny zdarzenia. Zostały zabezpieczone m.in. nagrania z kamer monitoringu i kamer samochodowych - dodaje.
r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kierowniczka14.07.2022, 18:06
Jak widzę dziecko na poboczu drogi zawsze zwalniam
anilorak13.07.2022, 11:31
Nie gadajcie głupot. Na facebook wypowiadała się kobieta, która była świadkiem wypadku i mówiła że dziewczynka skakała sobie po chodniku po czym nagle wtargnęła na jezdnię. Nie zawsze wypadek z udziałem pieszych jest z winy kierowcy. Ale to wyjaśni policja i zapis z kamer samochodowych.
Krzysztof13.07.2022, 11:25
Wyrazu wyspółczucia dla rodziny.
Problem stanowi niespójność przepisów ruchu drogowego w różnych krajach.
W części pierwszeństwo pieszy ma już przed wejściem na jezdnię w innych dopiero kiedy się na niej znajduje.
Aktualnie przepisy w PL zostały przez wiekszość społeczeństwa źle zinterpretowane. Pieszy wierzy że zgodnie z prawem może wtargnąć na jezdnie a pojazd zawsze się zatrzyma. Jak pokazują dane jest inaczej.
Przechodząc przez jezdnię nawet w miejscu do tego wyznaczonym rozglądnijmy się czy nic nie nadjeżdza, nawiążmy kontakt wzrokowy z kierowcą, machnijmy ręką żeby być pewnym że nas widzi. To tylko pare sekund a mogą uratować życie.
Mk13.07.2022, 09:10
Potrącenie miało miejsca w pobliżu przejścia dla pieszych
Marek13.07.2022, 08:09
Widziałem samochód po wypadku, ślady uderzenia są takie jakby uderzył w dorosłą osobę. Zawiniła szybkość
Smutna.12.07.2022, 21:45
Straszna tragedia, wyrazy współczucia dla rodziców.
obiektywny12.07.2022, 21:03
Do wojtka
A wiesz czemu ją potrącił Może wbiegła na jezdnię a gdzie byli rodzice? Najlepiej już ukamieniować kierowcę który i tak będzie miał traumę do końca życia.
Wojtek12.07.2022, 16:53
Głębokim więzieniem ukarać tego kierowcę, który potrącił tę dziewczynkę,powodując przez to śmierć tego dziecka. Manddat tu nie wystarczy!!!
polalola12.07.2022, 12:51
Biedna dziewczynka - współczucia dla rodziców, straszna tragedia!!! smutek, rozpacz i łzy...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl