12.07.2022, 18:56 | czytano: 6939

Pijany kierowca motoroweru miał dużo więcej na sumieniu

Policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali w Bustryku 51-letniego kierowcę motoroweru. Mężczyzna nie dość, że był kompletnie pijany, to jeszcze posiadał obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, poruszał się niezarejestrowanym i nieubezpieczonym jednośladem oraz był poszukiwany do odbycia kary więzienia.
Policjanci zakopiańskiej drogówki w minioną niedzielę tj. 10 lipca br. na terenie powiatu tatrzańskiego prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Motocykle”. Ich celem było przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach.
Tego dnia wieczorem w Bustryku zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas kontroli okazało się, że 51-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 1.6 promila alkoholu w jego organizmie. Dalsze ustalenia policjantów drogówki wskazywały, że to jeszcze nie koniec listy przewinień. Okazało się jeszcze, że kierujący poruszał się niezarejestrowanym i nieubezpieczonym motorowerem pomimo obowiązującego zakazu sądowego, a na koniec policyjny system poinformował policjantów, że osoba, wobec której podjęli interwencję jest poszukiwana przez sąd celem odbycia kary więzienia. Kumulacja przewinień zaprowadziła 51-latka wprost do policyjnego aresztu.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl