14.07.2022, 10:46 | czytano: 4386

Ciężka praca przynosi efekty. Najlepsi uczniowie nagrodzeni (zdjęcia)

Uczniowie z najlepszymi wynikami egzaminów ósmoklasisty otrzymali podziękowania i nagrody od wójt gminy Poronin Anity Żegleń. - Macie najlepsze wyniki ósmoklasistów w naszej gminie. To powód do zadowolenia i dumy. Dziękuję, że tak się staraliście - powiedziała.
Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie. Wójt dziękowała też rodzicom uczniów, dyrektorom szkół, których uczniowie uzyskali najlepsze wyniki, oraz nauczycielkom - Katarzynie Budyn i Aleksandrze Zielińskiej.
Katarzyna Budyn była wychowawczynią klasy, która osiągnęła najwyższe wyniki egzaminacyjne w gminie. To VIIIb ze Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie. Z kolei uczniowie Aleksandry Zielińskiej, nauczycielki matematyki, uzyskali najlepsze wyniki w gminie z tego przedmiotu.
Wójt Anita Żegleń podkreślała, że uczniowie angażowali się w życie szkoły, startowali w różnych konkursach. Długo i ciężko pracowali na sukces, który zaowocował w postaci znakomitych wyników egzaminu. – Macie najlepsze wyniki ósmoklasistów w naszej gminie. To powód do zadowolenia i dumy. Dziękuję, że tak się staraliście. Za sukcesem stoją trzy elementy - talent, umiejętności i szczęście. U was zagrały wszystkie, ale przede wszystkim była ciężka praca. Za nią dziękuję – zwracała się do uczniów wójt gminy.

Szczególnie dziękowała też rodzicom. – W dużej mierze wasze zaopiekowanie, życzliwość, uważność, decydują o tym, że wasze dzieci są w tym miejscu. Żeby dziecko pięknie rozkwitło i osiągało rzeczy ważne, musi usłyszeć od swoich rodziców: „jesteś dobry, wyjątkowy”. Jeśli dostaje czwórkę, to ma usłyszeć „świetnie”, a nie „dlaczego nie piątkę?” To, że budujecie w dzieciach mądrą pewność siebie, powoduje, że kiedyś, gdy staną przed wyzwaniem, będą w wstanie na tyle okiełznać emocje, żeby pokazać pełnię swoich możliwości – mówiła Anita Żegleń. Dyrektorom dziękowała za mądre wspieranie nauczycieli i stwarzanie w szkołach warunków, dzięki którym uczniowie mogą się rozwijać.

Uczniowie z najwyższymi wynikami egzaminacyjnymi w gminie Poronin: Amelia Kunat (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie), Mateusz Bobak (Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Poroninie), Klemens Galica (ZSP) w Zębie, Ewelina Dorula (SP w Poroninie), Antonina Romaniszyn (ZSP w Zębie), Wiktoria Dorula (SP w Poroninie), Patrycja Gałusza (Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Nowem Bystrem), Natalia Pawlikowska (Szkoła Podstawowa im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu), Józef Stachoń (SP w Poroninie), Bartłomiej Neupauer (SP w Poroninie), Maciej Bukowski (SP w Poroninie), Patryk Łacek (SP w Murzasichlu), Alicja Chowaniec (SP w Poroninie), Michał Słodyczka (SP w Poroninie) i Bartosz Tokarczyk (SP w Poroninie).

Vouchery dla uczniów z klasy VIIIb, która zdobyła najwyższe wyniki w egzaminie na terenie gminy Poronin, ufundowały Termy z Bukowiny Tatrzańskiej.

Źródło: UG Poronin, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
klin14.07.2022, 22:32
Chodziło o to, że dobrze by było, żeby i w Nowym Targu ktoś wpadł na pomysł nagrodzenia najlepszych uczniów.
A wyjątkowym uczniom i ich nauczycielom jeszcze raz serdecznie gratuluję.
.14.07.2022, 17:11
Wielkie brawa dla Dyrektora z Zębu, który notabene jest z Nowego Targu (to, tak a propos tego, co na to władze Nowego Targu).
klin14.07.2022, 11:24
Gratulacje!
A co na to władze Nowego Targu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl