14.07.2022, 12:03 | czytano: 2821

Bezpieczniej na przejazdach na kolejowej zakopiance

Przejazd kolejowy. Arch. Podhale24
Z początkiem lipca zmieniono system zabezpieczeń na skrzyżowaniach kolejowych w Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim oraz w Bystrej i w Rokicinach Podhalańskich.
Na wakacje, wróciły pociągi na modernizowaną kolejową zakopiankę. Letnie wyjazdy na Podhale ułatwiają przebudowane perony na 21 stacjach i przystankach. Wyższy poziom bezpieczeństwa zapewnia już m.in.125 zmodernizowanych przejazdów kolejowo-drogowych na trasie Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka - Zakopane. Na skrzyżowaniach drogi z torami wymieniono nawierzchnię torową i drogową oraz oświetlenie. Nowe oznakowanie i sygnalizatory są na 87 przejazdach, które lepiej ostrzegają przed nadjeżdżającym pociągiem.
Kolejne nowe zabezpieczenia - z początkiem lipca, uruchomiono nowy system zabezpieczeń na skrzyżowaniach w Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim oraz w Bystrej Podhalańskiej i w Rokicinach Podhalańskich. Przejazdy zostały wyposażone w półrogatki oraz sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, sterowane automatycznie. Nowe urządzenia zwiększają bezpieczeństwo użytkowników ruchu kolejowego i drogowego. Wymieniona nawierzchnia torowa i drogowa pozwala kierowcom sprawnie przejeżdżać przez tory.

Modernizację kolejowej zakopianki przewidziano do 2023 r. Każdy etap prac zwiększa dostępność do kolei, komfort i bezpieczeństwo Wielobranżowe prace zapewnią również skrócenie podróży z Krakowa do Zakopanego do ok. 2 godzin.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Fbb114.07.2022, 19:54
A pociągi co chwila psują się.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl