14.07.2022, 19:03 | czytano: 14660

Protest przed spotkaniem Zbigniewa Ziobry z mieszkańcami Nowego Targu (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
„Najdroższy minister, 34,5 mld Euro” - takim transparentem kilkoro nowotarżan przywitało ministra Zbigniewa Ziobro przed spotkaniem z mieszkańcami Nowego Targu.
Minister Zbigniew Ziobro swoją wizytę na Podhalu rozpoczął od konferencji prasowej wraz z ministrem Edwardem Siarką. Po konferencji i spotkaniu z z działaczami regionu Minister Sprawiedliwości udał się na spotkanie z mieszkańcami stolicy Podhala w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina.
Przed szkołą ustawiło się kilkoro mieszkańców Nowego Targu, którzy nie zgadzają się z polityką rządu. Przygotowali oni transparent z napisem „Najdroższy minister, 34,5 mld Euro”. Kilka osób miało także patyki w rękach nawiązujące do chrustu, który odpłatnie można zbierać w lasach.

- To jest najdroższy minister w historii Polski - wołali demonstrujący mieszkańcy Nowego Targu.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Besala17.07.2022, 12:05
@antycovidian - Szczepionki zabijają, ziemia jest płaska, Elvis Presley żyje a świstak siedzi i zwija sreberka. Zdrowia życzę!
antycovidian17.07.2022, 00:25
@Besala
"Wierzących ... w szkodliwość szczepionek,..."
Jakim trzeba być ignorantem, by nie powiedzieć de... by wierzyć w preparat przeciw najmodniejszej chorobie w fazie testów klinicznych i robić za królika doświadczalnego. Mało Ci tysięcy zgonów młodych ludzi - sportowców, z jej powodu ? Ode mnie masz wszystkie gratis i nie zapomnij o kolejnych a będziesz żył wiecznie.
Popieram !!!16.07.2022, 20:55
Dziękujemy wszystkim za protest i miejmy nadzieję że w czasie wyborów podziękujemy tym pisowca wszystkim niech zmykaja puki czas na Ukrainę i Węgry bo nadejdzie rozliczenia czas a wtedy tylko będzie gilotyna w ruch a dziś żeśmy się dowiedzieli jeszcze od kłamcy Morawieckiego że szykuje się ciężka zima i czas na robienie docieplania styropianem domków chyba będziemy żyć w szałasach i gliniankach jak sobą damy pomiatać i stawiać Ukrainę ponad Polskę
Popierający p. Mikołajską !!!!16.07.2022, 20:54
Graszyna Mikołajska09:32, 16 lipca 2022
@Pełowiec-y Przekrętów? A jakich to, kolego? PiS z Ziobrą ministrem sprawiedliwości i prokuratorem w dwupaku, z upolitycznioną policja na usługach Kaczyńskiego,z cwanym Mariuszem Kamińskim,słuzbami ABW, CBA,Usłużną prezes TK Przyłębska ,z częścią spodlonych sędziów i prokuratorów na usługach władzy do tej pory ich nie posadzili?? Mają wszak wszelkie narzędzia w reku i moc sprawczą. Dziwne co? Ale nie ciesz się,tym razem Ziobrze się nie upiecze, stanie przed Trybunałem Stanu a pozostali z władzy,ktorzy kręcili interes na respiratorach, maseczkach, okradli PCK
i miejsca tu brak na wymienienie przekrętów odpowiedzą za to karnie. Tym razem się im nie upiecze, a prezydent po raz drugi nie ułaskawi przestępcy.Odpowiedzą za zniszczenie trójpodziału władzy i praworzadności, za to , ze Polska musi płacic miliardowe kary ,za to, że wstrzymane są miliardy euro z KPO,za pociotków w Spółkach Skarbu państwa, co doją niezłą kasę Rozliczymy tę PiS komunę z jej naczelnikiem
Besala16.07.2022, 12:23
@Grażyna Mikołajska- proponuję nie dyskutować z osobami, które istoty dyskusji nie rozumieją. Ceniony filozof Rovere Maxim napisał książkę pod znamiennym tytułem "Co robić z idiotami". Niestety, jej lektura nie skłania do optymizmu. Wierzących w płaskość ziemi, w szkodliwość szczepionek, w uczciwość obecnie rządzących, w boskie pochodzenie Jarosława Kaczyńskiego nie przekonamy, że błądzą. Musimy z tym żyć. Gratuluję determinacji i odwagi wszystkim uczestnikom protestu!
Grazyna Mikołajska16.07.2022, 11:29
@ Pnt. Zapraszam 17 sierpnia na płytę rynku ,odbędzie się kolejne Tour de Konstytucja.
mądry i skromny16.07.2022, 10:02
Widzisz- ciekawski- problem polega na tym że nasi rządzący przyjmują wszystkie dyrektywy z Brukseli które walą w nas zwykłych ludzi [ właśnie zakończono zarządzony przez nich spis źródeł ciepła we wszystkich naszych budynkach i co były jakieś protesty naszych władz?- nie słyszałem] a odrzucają te które ich dotykają [sądy itp.] żeby zapewnić sobie bezkarność i przedstawiają to jak walkę o niezależność.
Graszyna Mikołajska16.07.2022, 09:32
@Pełowiec-y Przekrętów? A jakich to, kolego? PiS z Ziobrą ministrem sprawiedliwości i prokuratorem w dwupaku, z upolitycznioną policja na usługach Kaczyńskiego,z cwanym Mariuszem Kamińskim,słuzbami ABW, CBA,Usłużną prezes TK Przyłębska ,z częścią spodlonych sędziów i prokuratorów na usługach władzy do tej pory ich nie posadzili?? Mają wszak wszelkie narzędzia w reku i moc sprawczą. Dziwne co? Ale nie ciesz się,tym razem Ziobrze się nie upiecze, stanie przed Trybunałem Stanu a pozostali z władzy,ktorzy kręcili interes na respiratorach, maseczkach, okradli PCK
i miejsca tu brak na wymienienie przekrętów odpowiedzą za to karnie. Tym razem się im nie upiecze, a prezydent po raz drugi nie ułaskawi przestępcy.Odpowiedzą za zniszczenie trójpodziału władzy i praworzadności, za to , ze Polska musi płacic miliardowe kary ,za to, że wstrzymane są miliardy euro z KPO,za pociotków w Spółkach Skarbu państwa, co doją niezłą kasę Rozliczymy tę PiS komunę z jej naczelnikiem
heniek freniek15.07.2022, 22:42
pięciu pojebów stanęło przed bramą i jest nius
Gulasz Juliusz Zeżarł15.07.2022, 22:23
@STAŚ
Sugeruję, żebyś pił mniej 60% wody, bo zaczynasz bredzić.
STAŚ15.07.2022, 21:32
gulasz
Bohater jesteś, ty, ty, ty....kasz i szukasz zwady ?
Przeczytaj Boso, ale w ostrogach ! Inteligencie...śpij spokojnie, byle sam.
Gulasz Juliusz Zeżarł15.07.2022, 19:45
@STAŚ
A ty co, pisaleś na maszynie do szycia, ze ci mój laptop nie odpowiada?
STAŚ15.07.2022, 18:48
Do gulasz
Mam gdzieś takie wywody, jeszcze raz napiszę, chodzi o naukę młodych, aby myśleli o pokoju, tak pokój i .....pokój !
A tu sam próbujesz poróżnić piszących, tego nie stosuj, i daj na wstrzymanie, i pokazywanie siły zza laptopa !
Besala15.07.2022, 15:21
Protestujący byli bardzo łaskawi wobec ministra Ziobry, gdyż jest on odpowiedzialny nie tylko za utratę przez Polskę olbrzymich pieniędzy, ale odpowiada za niszczenie suwerenności sądów, za niszczenie demokracji, za aferę hejterską, za prześladowanie niezależnych sędziów i prokuratorów. Można jeszcze wymienić wiele "zasług' tego pana. Za jego polityczne fanaberie płacimy wszyscy, nie tylko zwolennicy opozycji. Płacą za nie również miłujący i PiS i Solidarną Polskę. Dostrzegam na zdjęciach bardzo niewielu znanych mi mieszkańców miasta, co jest budujące. Panie ministrze Siarka, mógł pan uczestników tego spotkania zaprosić na wspólne zbieranie chrustu - byłoby to bardziej sensowne od żałosnego bicia tzw. piany. Wyrażam wielki szacunek dla protestujących, którzy mieli odwagę zamanifestować swoje zdanie.
abc15.07.2022, 14:38
A to, czy komuś się podoba czy nie, prawdą jest, że ok. 175 mld zł. już poszło się gwizdać. Mądry ale po szkodzie!
BACA15.07.2022, 14:25
Kochani protestujący, popieracie PO, którzy to rozpoczęli IV ROZBIÓR POLSKI, PIS niestety wieńczy to dzieło! :(
ciekawski15.07.2022, 14:22
@Grażyna Mikołajska
"...oby więcej takich młodych w tym kraju było, żeby potrafili zawalczyć o swoją przyszłość."
Do jakiego stopnia trzeba być zaślepionym, by nie powiedzieć głupim, by przyjmować wszystkie dyrektywy z UE jak leci. Szanowna Pani za "czopkę gruszek" jest gotowa sprzedać resztki wolności i suwerenności naszego Państwa. Nie godzę się na to, aby być niewolnikiem Brukseli, nie mając żadnego wpływu na wybór komisarzy i decydentów, którzy nam próbują narzucać, co nam wolno a co nie - to jest ta "demokracja" którą Szanowna Pani broni ?
Patriota15.07.2022, 14:07
Wyszło na to że wszyscy tu komentujący czytelnicy popierają pisowską petrofilię.Czy wasi przodkowie też krzyczeli tak samo jak Polacy protestowali przeciwko Goralenvolk?
Gacek15.07.2022, 13:01
Czy te 5-cio osobowe tlumy przyszy wygrac cos w lotto ?
Ich zadania finansowe na tym kawalku szmaty raczej wygorowane. W odroznieniu od tej czeredy, zwykli ludzie pracuja , ksztalca sie i ta droga dochodza do czegos.
Gulasz Juliusz Zeżarł15.07.2022, 11:55
@STAŚ - popisałeś się znajomością łaciny, ale masz wyraźne braki w znajomości języka polskiego

Według Słownika Języka Polskiego PWN konformizm to bezkrytyczne podporządkowanie się normom, wartościom i poglądom uznanym za obowiązujące w danej grupie.
Grażyna Mikołajska15.07.2022, 11:37
@ ho ho. Mylisz się kolego. Ja tam jestem i do PO nie należę, podobnie jak do KOD, ale wspieram demokratyczne ruchy. Również ta młoda dziewczyna nie należy do żadnej partii ani organizacji, ale ma głowę na karku i rozsądnie myśli ( myślę, żę połknęłaby Cię pod względem intelektu),oby więcej takich młodych w tym kraju było, żeby potrafili zawalczyć o swoją przyszłość. Zawsze mniejszość walczyła ,a większość siedziała w domu pod pierzynką i czekała, bojąc się o własny tyłek , czekali aż inni ich wyręczą , tak jak Kaczyński w czasie stanu wojennego , a teraz historię pod siebie zmienia i tworzy nowych bohaterów.
STAŚ15.07.2022, 10:55
Filozofowanie od gulasz.... !!!
Konformizm (łac. conformo ? nadaję kształt) !
W szkole trzeba, albo powinno się uczyć polityki pokojowej.
Dzieci na takich wiecach ?
No cóż, te dzieci mają rodziców, i trzymającą transparent, jako przykład ?
krzywe nogi i brak opieki nad dziećmi pozostawiony15.07.2022, 10:02
Zamiast bawić i pilnować swoich dzieci , lub raczej wnuków, bo to stare babska , to one babsztyle zabawiają się w jakieś wydumane protesty- 4 osoby na krzyż , co to za protest, chyba szukają babska jakiegoś wątku popularności , bo młodość już dawno minęła bezpowrotnie, więc protestem chcą zaimponować i krótkimi szortami. Gdyby choć te nogi były zgrabne , a nie takie koślawe , jak u kozy pasącej się na poboczu drogi. To trzeba mieć coś by chłopu zaimponować , a nie szmatę w ręcach i krzywe nogi .
Gulasz Juliusz Zeżarł15.07.2022, 09:55
@w tej liczbie , to udany protest-śmich na pustyni

Zaangażowanie społeczne to coś, czego nie uczy się w polskiej szkole (to pewna generalizacja, bo oczywiście są szkoły, gdzie jest inaczej, ale to mniejszość), natomiast w Polsce z każdej strony uczy się KONFORMIZMU. I czuję (podobnie jak ty czujesz braki w wykształceniu tych ludzi, czuję i już;), że jesteś konformistą i przedstawicielem zjednoczenioprawicowego klientelizmu politycznego, który czerpie pewne, być może spore, korzyści z tego faktu.
Oczywiście mogę się mylić, ale moje "czuję" jest równie dobre jak twoje.
hoho15.07.2022, 08:34
Najważniejsza informacja to 5 osób protestujących .Na 100 % gwardia Platformy Obywatelskiej .
brawo15.07.2022, 08:25
Szacun dla tego Państwa
PEłowiec-y15.07.2022, 07:40
wielki protest -boją się przekrętów itd .. aby ich nie rozliczyć .... opanuj się Narodzie
Tekla15.07.2022, 07:38
Ja do Kogos Dobra Rada!A moze to Ty rusz sie i idz protestowac na Jana Pawla!A nie posylaj innych!Zenada!
Jeden+15.07.2022, 00:26
Przyjechało ZERO, a bardziej aktualne są słowa piosenki: Mniej niż ZERO...
klin14.07.2022, 23:40
Jestem pod wrażeniem. Pełen szacunek dla Państwa, którzy mieli odwagę wyrazić prawdę.
Joanna14.07.2022, 22:10
Brawa dla tych Państwa!
janosik14.07.2022, 22:09
Mam nadzieję, że rządy tych nieudaczników i miernot skończą się raz na zawsze.
Robert14.07.2022, 22:08
Ukłony dla protestujących, brawo za odwagę!!!
Robert14.07.2022, 22:08
Ukłony dla protestujących, brawo za odwagę!!!
tiki taki i kasztanki14.07.2022, 21:22
Ten rower na zdjęciu ma jakieś podwójne dno w symbolice?
Osiol14.07.2022, 21:13
O protestujacy
połowa to kredyt a druga połowa to kredyt spłacany ze składki do UE
Pożyczać wam wolno tylko tyle ile za swojego życia jesteście w stanie spłacić więc pierwsze podwyżka podatków w celu zapewnienia kasy na spłatę a później kredyty
Następne pokolenia mają prawo same zdecydować jakie podatki będą płacić i ile kredytu wezna (na ile ich stać)
Za 30 lat wszystko dziś wybudowane to będzie do generalnego remontu.... biorący kredyt na ogół tego nie rozważa zbyt odległe.... Niech inni te ruiny remontują....
Daro14.07.2022, 20:50
Serio są tu jeszcze głosy poparcia dla tego pana? Ludzie a jak na Was plują to mówicie ze pada deszcz? Żenada.
major14.07.2022, 20:34
z drugiej strony powinien być napis, nie ma pieniędzy i nie będzie, no chyba, że dla swoich
w tej liczbie , to udany protest-śmich na pustyni14.07.2022, 20:30
Co takie *** wiedzą o życiu? Do szkoły i uczyć się , bo czuję ,że brak im podstawowej wiedzy z języka polskiego , matematyki i fizyki , a o polityce chcą dysputy prowadzić . Niech szukają sobie kolegów i koleżanek o podobnym poziomie kultury i wykształcenia. Brak totalny samokrytyki. A o ilości i liczebności tego "protestu" to nie wspomnę .
MAMUSIU RATUJ14.07.2022, 20:19
ziobro miej niz 0.
MAMUSIU RATUJ14.07.2022, 20:19
ziobro miej niz 0.
Rych14.07.2022, 20:09
Ho Ho. No sporo ich się z Podhala zjechało...
Sceptyk14.07.2022, 19:51
Dziękujemy wszystkim za protest i miejmy nadzieję że w czasie wyborów podziękujemy tym pisowca wszystkim niech zmykaja puki czas na Ukrainę i Węgry bo nadejdzie rozliczenia czas a wtedy tylko będzie gilotyna w ruch a dziś żeśmy się dowiedzieli jeszcze od kłamcy Morawieckiego że szykuje się ciężka zima i czas na robienie docieplania styropianem domków chyba będziemy żyć w szałasach i gliniankach jak sobą damy pomiatać i stawiać Ukrainę ponad Polskę
Dobra Rada14.07.2022, 19:40
Wy lepiej idźcie protestować na Jana Pawła żeby 2 smieciarni nie było w Nt
zanfca sprawy14.07.2022, 19:40
Protestujący pokazują znak V czyli symbol pokonania prawdziwego ruchu Solidarności przez służby i odwołania rządu premiera Olszewskiego
Pnt14.07.2022, 19:30
Oo żona radnego na czele, brawo hehe
wystraszona14.07.2022, 19:28
szkoda że Was tak mało
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl