15.07.2022, 14:08 | czytano: 2683

Policyjno-strażackie patrole nad wodą

zdj. Małopolska Policja
Nowotarscy policjanci wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu prowadzą działania na terenach wodnych i przywodnych. "Wspólne służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Patrole policjantów i strażaków to wspólna inicjatywa Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej" - wyjaśniają policjanci.
Co roku w okresie wakacji dochodzi do wypadków, utonięć zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Kąpiel w niestrzeżonych zbiornikach, brak nadzoru opiekunów nad dziećmi, skakanie do nieznanej wody, czy pływanie pod wpływem alkoholu to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń.
Mundurowi działają prewencyjnie, a wspólne służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, w szczególności w rejonie miejsc nieobjętych nadzorem ratowników.


Pierwsze wspólne patrole prowadzone były w u. tygodniu oraz w miniony poniedziałek - wzdłuż rzeki Dunajec oraz wokół i na Jeziorze Czorsztyńskim z wykorzystaniem quadów i jednostek pływających.

- Takie patrole będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu letniego. Policjanci i strażacy będą pojawiać się w rejonach zbiorników wodnych, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą - zapowiadają mundurowi.


s/ zdj. Małopolska Komenda Policji
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rrrrrrrrr19.07.2022, 10:52
Co oni zrobią podczas topienia się wjadą quadem do jeziora? Dwie blondyny bez odpowiednich przyrządów do ratowania i dwóch strażaków w pełnych mundurach w 30 stopni upale. Gdzie jakiś ponton gdzie jakieś koło ratunkowe.Znowu kasa podatnika w błoto a ci będą się wozić zamiast robić coś pożytecznego. Chcecie bezpiecznego jeziora to niech miasto zainwestuje w ratowników na ambonach i pontony wodne z silnikiem bądź szybsze łodzie.
PiterQ16.07.2022, 06:48
Kompletnie bez sensu. Powinni się przemieszać. Policjant/strażak na jednym quadzie a nie tak czwórkami. Jeden patrol z jednej strony jeziora, drugi z drugiej. No i nie wiem jako co zarejestrowane są te quady, ale wydaje mi się że policjanci mają te kaski lekko nieadekwatne.
Turist15.07.2022, 16:42
Ej ludzie!
Niech jakies sluzby wezma sie za pontony i kajaki w przelomie dunajca. Co druga zaloga plynie pod wplywem alkoholu. Co trzecia wisi na kamieniu lub mieliznie. Co czwarta puszcza jakas syfna muzyke z glosnika. A kazda drze ryja w nieboglosy.
Spacerowac sie nie da.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl