16.07.2022, 09:42 | czytano: 1988

Zakończono budowę sali gimnastycznej w Sromowcach Niżnych

Fot. UG Czorsztyn
Zakończyły się odbiory związane z budową pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych. Obiekt jest już gotowy do użytku.
Prace budowlane rozpoczęły się w lutym 2020 r. i wykonywała je firma PB „Morcin” Krzysztof Jagieła z Ochotnicy Dolnej. Inwestycja obejmowała budowę sali gimnastycznej wraz z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi o łącznej powierzchni użytkowej obiektu 696,4 m2.
W sali gimnastycznej zostały zamontowane niezbędne elementy wyposażenia do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną. Ponadto zostały zamontowane drabinki gimnastyczne, piłkochwyty, kotara grodząca z przesuwem ręcznym, tablica wyników sportowych, wyposażenie szatni. Sala gimnastyczna połączona jest przejściem z częścią istniejącą szkoły. Wartość prac budowlanych wynosi 3 596 125,85 zł brutto.- W ostatnim czasie udało się zrealizować kolejną, kilkumilionową inwestycję tym razem adresowaną szczególnie dla naszej młodzieży szkolnej. Rozpoczęto też prace budowalne sal gimnastycznych w dwóch pozostałych miejscowościach: Sromowcach Wyżnych i Kluszkowcach. Nigdy wcześniej w naszej gminie nie wykonano infrastruktury sportowej w tak krótkim czasie i na taką skalę - chwali się Urząd Gminy w Czorsztynie.

Źródło: UG Czorsztyn, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
też osioł18.07.2022, 23:37
Olać budżet. I tak mieszkańcy zapłacą. A jak nie będzie z czego to się mienie gminy wyprzeda. Co im zrobisz?
Osioł16.07.2022, 11:59
Kolejna sala, kolejny traktor, kolejny kredyt. Oby budżet gminy to wytrzymał
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl