21.07.2022, 10:24 | czytano: 2511

Ambasador Stanów Zjednoczonych Mark Brzezinski z wizytą w Zakopanem

W Urzędzie Miasta Zakopane i Zakopiańskim Centrum Kultury wizytę złoży ambasador Stanów Zjednoczonych Mark Brzeziński, który od kilku dni przebywa pod Tatrami.
Podczas oficjalnej części wizyty, w murach Urzędu Miasta, odbyło się spotkanie Marka Brzezinskiego z burmistrzem Leszkiem Dorulą, wiceburmistrzem Tomaszem Filarem oraz sekretarzem Grzegorzem Cisło. Rozmowa była okazją do podkreślenia przyjaźni łączącej od wielu lat USA i Polskę. W imieniu Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, ambasador wyraził także słowa uznania i podziękowania dla wszystkich Polaków, którzy niezwykle hojnie i bezinteresownie włączyli się w pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym od kilku miesięcy w naszym kraju. Za okazane serce dziękował także zakopiańczykom i władzom miasta, które zapewniły edukację ponad pięciuset ukraińskim uczniom przybyłym do miasta od wybuchu wojny.
Ambasador odwiedził następnie Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór. Koordynator Czerwonego Dworu dr Małgorzata Wnuk oprowadziła go po wnętrzach obiektu przedstawiając bogatą historię ponad 100-letniej willi – perły stylu zakopiańskiego. Po wystawie czasowej pt. Forteckich „Pieśń nad pieśniami” oprowadzały same autorki: Zofia oraz Magdalena Forteckie.

Na Marka Brzezinskiego czekało kilka niespodzianek – pamiątek po jego ojcu Zbigniewie Brzezińskim - m.in. zdjęcia ojca podczas wypraw w góry z dnia 6 czerwca 2000 roku autorstwa Pawła Murzyna oraz oryginalny list napisany ręcznie w języku polskim skierowany do ciotki Jerzego Jędrysiaka po śmierci jej męża.

Miłym akcentem wizyty Ambasadora w Czerwonym Dworze było zaproszenie go na 53. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przez dyrektora artystycznego Hankę Rybkę. Wydarzenie rozpocznie się 19 sierpnia i potrwa tydzień.

UM Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Grażyna Mikołajska22.07.2022, 21:40
@ Aleksandra.Na grzecznościową formę nie liczę od Pani. Mam natomiast odwagę podpisać się z nazwiska pod swoim zdaniem w odróżnieniu od Pani.Proszę poczytać ze zrozumieniem , co miałam na myśli, bo chyba nie do końca Pani zrozumiała sens mojej wypowiedzi w odniesieniu do słów Osła.Proszę się też nie martwić o moje idee, ale dziękuję za "troskę ". Proszę napić się czegoś wyskokowego dla humoru. Wredna Grażyna Mikołajska
Smutna22.07.2022, 19:32
Co poniektórzy, to woleliby Łukaszenkę lub Putina witać. No, chociaż Trampa. Co wam Brzeziński przeszkadza PiS wyznawcy?
Osiol22.07.2022, 15:45
Do Grażyny Mikołajskiej
No cóż,, doktrynę starego Brzezińskiego czytałaś??? ''
Jest dostępna polecam
Bo jak nie to głosu oszczędź...
A że wizytuje jak kolonię a lokalne plemiona i sołtysi czapki w garść i poklony to każdy widzi
Co do nicku lubię go jest skromny jak ja he he
czy to jeszcze Polska?22.07.2022, 11:02
Grażka, pracuj nad sobą
Aleksandra22.07.2022, 10:29
Grażyna Mikołajska jest pani agresywna i wyjątkowo niegrzeczna. Najpierw osobiste wycieczki, potem przypisywanie innym zachowań ludzi sprzed kilku dekad. Co to znaczy "wy witaliście i to na Wawelu". Proponuje napić się melisy i zastanowić nad sobą i swoim wrednym zachowaniem. Ono szkodzi ideom, które pani głosi.
ps. Na grzecznościową formę "pani" przez dużą literę trzeba sobie zasłużyć.
Grażyna Mikołajska22.07.2022, 10:12
@ Osioł. Wyjątkowo trafny wymyśliłeś sobie nick. Co ty bredzisz człowieku? Wiesz kim był Zbigniew Brzeziński,kim jest Mark Brzeziński? Ambasador zaprzyjaźnionego kraju,to dla ciebie powód do drwin? Co za zestawienie z białoruskim satrapą i sługusem kremlowskim? Gubernatora to już wy witaliście i to na Wawelu, i powiem ci , ze z tych dwóch na zdjęciu to wolę Brzezińskiego od pisowskiego Doruli
Osiol21.07.2022, 15:50
No witają jak gubernatora
A kiedy wizyta bialoruskiego ambasadora??? Jak tak go też będą witać to mu kopara o podloge... Jak te sluzalczosc pomieszana z gościnnością zobaczy
ot tak sobie21.07.2022, 13:39
Ten ambasador jest głupi czy głupiego udaje
PiS go blokuje a on jedzie do PiS
pfizer21.07.2022, 13:27
Burmistrz mógł jakiego abramsa w promocji wynegocjować. Byłby jak znalazł do obrony urzędu przed wściekłymi petentami na jesieni.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl