21.07.2022, 19:39 | czytano: 5116

Turyści szukają cienia i ochłody w górskich potokach (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Temperatury w Zakopanem sięgnęły 29,1 stopnia Celsjusza. Sprawdziliśmy jak turyści i miejscowi szukają ochłody.
Bezchmurne niebo w połączeniu z wysoką temperaturą sprawiły, że zarówno turyści, jak i miejscowi zapragnęli ochłody. Stacja meteorologiczna na Równi Krupowej w najcieplejszym momencie dnia podała temperaturę 29,1 st. C.
Turyści wypoczywający na Równi Krupowej leżaki oraz koce rozkładali tylko w cieniu. Punktem obowiązkowym na Krupówkach okazała się bramka SEWiK-u, która przy oczku wodnym rozpyla mgiełkę wodną.

Wiele osób postanowiło także szukać ochłody w górskich potokach. Przy potoku Bystra przepływającym przez Kuźnice, ale także przy potoku przepływającym przez Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego, a także na Chochołowskim Potoku aż roi się od osób spragnionych ochłody.

- Ręcznik? A po co mi ręcznik - śmieje się turysta, który chwilę po nurkowaniu wyszedł z Chochołowskiego Potoku. - Wystarczą dwie minuty na takim słońcu i jest się już suchym – dodaje.

Niestety woda w górskim potoku nie przekracza 10 st. C., co też uniemożliwia nawet dłuższe moczenie nóg.
Byli jednak i tacy, którym słońce nie straszne i postanowili zadbać o opaleniznę.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Oscyp22.07.2022, 06:03
@z tąd, szkoda że w słownik nie zainwestowałeś...
dziadek22.07.2022, 05:23
Do z tąd; a wktórym roku to pracowałeś bo teraz jak wodę u prywaciarza dostaniesz to wielkie ale ma ze cos ci dał za darmo a posiłek masz jak sobie sam kupisz a jak nie to cały dzień kanapki .
z tąd21.07.2022, 22:27
@dziadek.Pracowałem na budowach w wakacje,wody mineralnej pod dostatkiem i porządne posiłki(nie cztery krewetki tylko schabowy) .Opalenizny zazdrościli mi ci co byli na kanarach.Jeszcze niezłą kasę dostałem.Pojechałem za to na kanary?Nie.Narty se kupiłem.
dziadek21.07.2022, 20:05
A co mają pracownicy budowlani cały dzień na słonku. i nie ma zmiłuj bo plan do tyłu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl