22.07.2022, 11:02 | czytano: 2245

Za nami pierwszy dzień Poroniańskiego Lata (zdjęcia)

zdj. Urząd Gminy Poronin
PORONIN. Głównym punktem programu była promocja książki „Rodzinne zwyczaje i obrzędy” dr hab. Stanisławy Trebuni-Staszel. Promocji towarzyszył występ zespołu „Regle” z Poronina, który przedstawił dawne zwyczaje, związane z chrztem i weselem.
Czwartkowe uroczystości rozpoczęły się od podsumowania konferencji z okazji 95-lecia Związku Podhalan w Poroninie. Następnie uczestnicy przeszli na miejscowy cmentarz i uczcili pamięć zasłużonych dla ZP.
Promocja książki odbyła się w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie. Książka opowiada o zwyczajach rodzinnych z przełomu XIX i XX wieku. Zawiera wiele archiwalnych zdjęć z różnych miejscowości Podhala, jak: Chochołów, Witów, Białka i Bukowina Tatrzańska, Nowy Targ.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Związku Podhalan, na czele z Andrzejem Skupniem z Zarządu Głównego ZP oraz Bronisławem Chowańcem-Lejczykiem – prezesem oddziału w Poroninie, Anita Żegleń – wójt Gminy Poronin, oraz jej zastępca Maciej Dziubas, Anna Malacina-Karpiel – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie, Katarzyna Put z Urzędu Miasta Nowy Targ - koordynator projektu, w ramach którego została wydana książka.

UG Poronin, opr. s/ zdj. UG Poronin
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl