22.07.2022, 15:15 | czytano: 3101

Zaatakował ratownika medycznego - wylądował w areszcie

zdj. KPP w Zakopanem
ZAKOPANE. 34-letni mężczyzna, który zaatakował ratownika medycznego na oddziale ratunkowym zakopiańskiego szpitala - został aresztowany.
Do zdarzenia doszło 14 lipca br.
- Policjanci zostali wezwani na oddział ratunkowy zakopiańskiego szpitala, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia ma znajdować się agresywny i nietrzeźwy mężczyzna, który destabilizuje pracę ratownikom. Ponadto agresor miał zaatakować ratownika medycznego uderzając go w twarz trzymanym w ręku telefonem - informuje asp. Roman Wieczorek.

Policjanci udali się na oddział ratunkowy, gdzie obezwładnili i zatrzymali 34-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. - Podczas interwencji nie chciał się uspokoić, nie wykonywał też policyjnych poleceń. Trafił do policyjnej izby zatrzymań w komendzie przy ul. Jagiellońskiej. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty karne za atak na ratownika medycznego. Agresywny mężczyzna dopuścił się czynu działając publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie dla porządku prawnego. Prokurator wnioskował o areszt dla agresora, a zakopiański sąd przychylając się do tego wniosku aresztował go na dwa miesiące - dodaje rzecznik zakopiańskiej KPP.

Lekarze i ratownicy medyczni podlegają podczas swojej pracy ochronie prawnej takiej samej jak funkcjonariusz publiczny.
Agresywnemu mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol22.07.2022, 21:44
Pewnie się przesłyszał i,, pavulon''usłyszał
Wyrocznia22.07.2022, 19:00
Już to widzę, że zaatakował bez powodu. Takie kity lekarze mogą wciskać dzieciom w przedszkolu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl